Total War Saga: TROY - za darmo na premierę w Epic Games Store

Epic Games podpisało umowę z Creative Assembly oraz firmą SEGA, dzięki której Total War Saga: TROY będzie rocznym tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store, a jednocześnie w dniu debiutu zostanie udostępniony - na własność - za darmo. Premiera to 13 sierpnia.

@ 03.06.2020, 09:58
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc

Total War Saga: TROY - za darmo na premierę w Epic Games Store

Firma Epic Games pod przewodnictwem Tima Sweeneya nie zatrzymuje się, jeśli chodzi o promocję autorskiej platformy cyfrowej dystrybucji - Epic Games Store. Znienawidzona przez wielbicieli konkurencyjnego Steama, kochana przez wszystkich, bo rozdaje darmowe gry. Kolejnym krokiem w działalności sklepu okazało się być kupienie rocznej wyłączności na debiutującą dopiero produkcję, a następnie zaoferowanie jej za darmo - na własność!

Studio Creative Assembly oraz firma SEGA, wydawca Total War Saga: TROY, poinformowały na oficjalnej stronie Total War, że podpisały umowę z Epic Games na wyłączność dystrybucji najnowszej strategii autorów marki Total War. Kontrakt jest roczny, więc osoby posiadające zamówienie przedpremierowe na Steamie nie będą, koniec końców, stratne. Ważne jest też to, że nie zwiastuje to szerszej współpracy między podmiotami - w notatce przytoczonej wyżej sytuacja argumentowana jest sprzyjającymi okolicznościami, nie ma też takich planów dla kolejnych gier z serii. Gracze powinni liczyć to w kategoriach jednorazowego dealu.

Najciekawsze jest jednak w tym wszystkim to, że ogłoszono jednocześnie datę premiery - 13 sierpnia - i zapowiedziano, że właśnie tego dnia, Total War Saga: TROY będzie dostępna za darmo! Na własność. Jeśli przypiszecie sobie grę do konta tego dnia, będziecie mogli się nią cieszyć dopóki Epic Games nie zwinie swojego interesu.

"Dzięki firmie Epic Games, jesteśmy w stanie zaoferować tytuł z serii Total War za darmo - w dniu premiery. To niesamowicie ekscytująca rzecz dla nas, że możemy zrobić to dla graczy. Nie znaczy to tylko, że możemy przynieść opowieści oraz legendy z Troi dla szerszej publiczności - dzięki platformie Epic Games Store . Ale znaczy to również, zę nowi gracze będą mogli spróbować gry z serii Total War po raz pierwszy (...)" - powiedział Tim Heaton, szef studiów w SEGA Europe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):