Gry opracowywane dla PlayStation 5 są trochę droższe

Chodzi w tym przypadku o koszt ich opracowania.

@ 02.06.2020, 10:57
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Gry opracowywane dla PlayStation 5 są trochę droższe

W obliczu zbliżającej się następnej generacji konsol - każdej - wydawcy i producenci gier spekulują na temat kosztów produkcji tytułów dla niej przeznaczonych. Jak się okazuje, Sony uważa, że tworzenie na PlayStation 5 może być nieco droższe.

"Uważam, że jeśli chodzi o technologię pozwalającą grafice być bardziej interesującą i przypominającą życie, opracowanie jej będzie bardziej wymagające co do pracy oraz kapitału", twierdzi Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment. "Uważamy więc, że tak budżety przeznaczone na opracowywanie gier będą wyższe".

"Nie widzimy dużego wzrostu i dlatego chcemy zrobić wszystko szybciej niż do tej pory, aby zapewnić odpowiednią bazę startową dla ludzi, którzy robię gry, co pozwoli im na nich zarabiać. Jeśli będziemy w stanie nadgonić wzrost kosztów, branża nadal będzie dobrze prosperować".

Ryan potwierdził przy okazji, że gry planowane obecnie jako startowe albo mające trafić do sprzedaży niedługo po premierze PlayStation 5 są niezagrożone przez czynniki pokroju koronawirusa.

"Jeśli zapytasz kogokolwiek w dowolnej branży o to, czy pracuje zdalnie na takim samym poziomie, jak pracował w biurze, dowiesz się, że są na poziomie około 80-90%".

"Deweloperzy, z którymi rozmawiam mówią to samo. Lista gier, które będą dostępne około premiery nie jest dotknięta w znaczącym stopniu".

Nadal niestety nie wiemy co dokładnie przygotowywane jest na premierę PlayStation 5. Specjalne wydarzenie promujące gry dla PS5 miało odbyć się w najbliższy czwartek, ale wczoraj okazało się, że zostało ono przesunięte ze względu na zamieszki w USA.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?