Final Fantasy VII Remake - Square Enix nie zamierza komentować tematu wydania gry na innych platformach

Final Fantasy VII Remake może pojawić się kiedyś na Xbox Series X czy PlayStation 5, ale jeszcze nie teraz.

@ 01.06.2020, 20:48
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x

Final Fantasy VII Remake - Square Enix nie zamierza komentować tematu wydania gry na innych platformach

Final Fantasy VII Remake od Square Enix to gra wybitna, aczkolwiek nie dla wszystkich dostępna. Tytuł na ten moment nabyć można wyłącznie na PlayStation 4, a twórcy nie zamierzają wypowiadać się na temat innych platform.

Chociaż oryginalna gra z 1997 roku pojawiła się również na PC, prezydent Square EnixYosuke Matsuda, nie jest w stanie potwierdzić portu na inne platformy. W tej chwili firma chce dotrzeć do nowych odbiorców gry i wdraża"koncepcje mające na celu zdobywanie graczy przez cały rok". Wiemy, że umowa na wyłączność gry z PlayStation wygasa 10 kwietnia 2021 roku. Wiemy również, że w wersji demo wydanej w styczniu znaleziono kod wydania dla PC. Można przypuszczać, że tytuł kiedyś pojawi się również na nowej generacji konsol Sony oraz sprzęcie Microsoftu.

Final Fantasy VII Remake sprzedało się w nakładzie 3,5 miliona egzemplarzy w ciągu trzech dni po premierze. W ostatnim raporcie finansowym Square Enix stwierdzono, że sprzedaż fizyczna (przez pandemię koronawirusa) nie spełniła oczekiwań, ale dystrybucja cyfrowa zrekompensowała stratę w tym obszarze. Firma jest „zadowolona” z komercyjnego sukcesu gry, ale nie jest gotowa zdradzić czy remake pojawi się na nowych platformach.

Tytuł i powrót tej wspaniałej historii sprzed lat jest dużym wydarzeniem branżowym. Niestety nie każdy może w niego zagrać. Jak tylko Square Enix wyda oświadczenie w sprawie portów i premiery na innych platformach, z pewnością Was o tym poinformujemy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?