Licencja WRC od 2023 roku może być w rękach Codemasters

Mistrzowie kodu i studio, które od lat robi jedne z najlepszych gier wyścigowych i rajdowych będzie pracowało z licencją WRC.

@ 01.06.2020, 20:41
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x

Licencja WRC od 2023 roku może być w rękach Codemasters

Codemasters opracowuje sobie w spokoju DiRT 5 na konsole nowej generacji. Nie zniechęca ich to jednak do inwestycji i tworzenia kolejnego, rajdowego tytułu, jakim prawdopodobnie w przyszłości będzie gra na licencji federacji WRC.

Codemasters uzyskało oficjalną licencję WRC od 2023 roku (jak donosi GI.biz), z umową mającą trwać do 2027 roku. Oznacza to, że minie trochę czasu zanim zobaczymy owoce tej współpracy. Bigben Interactive nadal posiada licencję i tymczasem będzie kontynuować produkcję gier, a tegoroczne WRC 9 będzie kontynuowało wieloletnią serię od Kylotonn Games.

Ostatnią grą Codies z oficjalną licencją WRC był Colin McRae Rally 3 jeszcze z 2002 roku, po czym Evolution Studios dostało prawa do licencji WRC i stworzyło serię ekskluzywnych tytułów dla PlayStation 2. W ostatnich latach wkroczyło Milestone, które sukcesywnie rozwijało cykl gier rajdowych.

Ostatnie odsłony WRC były solidne, ale nieporywające. Przygotowany bez licencji DiRT pod wieloma względami przewodziło stawce gier rajdowych. Teraz to Brytyjczycy z Codemasters zajmą się rajdową marką, a na jej potrzeby stworzyli nawet drugi zespół deweloperski. Jego poczynania bacznie będziemy obserwować.


Sprawdź także:
DiRT 5

DiRT 5

Premiera: 09 października 2020
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X

DiRT 5 to kolejna odsłona serii gier wyścigowych od studia Codemasters. W piątej części cyklu, który wziął się od pobocznej części głównego cyklu Colin McRea, gracze dost...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   20:52, 01.06.2020
O tak. WRC zasługuje na konkretną, solidną grę opartą na oficjalnej licencji Rajdowych Mistrzostw Świata. Codemasters robi świetne gry wyścigowe jak seria F1 czy Grid.
0 kudosmrPack   @   12:50, 02.06.2020
Przydałoby się coś na miarę legendarnego CMR Rally 2.0, hardcorowego Richard Burns Rally czy świetnej serii od Evolution. Dirt Rally od Codemasters był niczego sobie, ale brakowało licencji na pełny cykl WRC.