Gry ekskluzywne dla PlayStation 5 będą niegrywalne na PS4

Sony nie zamierza bez końca wspierać konsoli obecnej generacji.

@ 01.06.2020, 12:35
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Gry ekskluzywne dla PlayStation 5 będą niegrywalne na PS4

Sony słynie z tego, że sporo środków przeznacza na gry ekskluzywne dla swoich konsol. PlayStation 5 nie będzie oczywiście wyjątkiem i firma już teraz zapowiada, że projekty przeznaczone dla PS5 będą dla niego ekskluzywne. Będą debiutować wyłącznie na nowej platformie.

"Zawsze powtarzaliśmy, że wierzymy w generacje", powiedział szef Sony, Jim Ryan. "Wierzymy, że jeśli przechodzisz przez proces tworzenia konsoli następnej generacji, powinna ona zawierać funkcje oraz korzyści, których poprzednia generacja nie zawierała. W naszej opinii ludzie powinni tworzyć gry, które wykorzystują w pełni te funkcje".

"Wierzymy w generacje i niezależnie od tego czy chodzi o kontroler DualSense, czy audio 3D, czy wiele sposobów wykorzystania SSD... myślimy, że nastał czas na to, by społeczność PlayStation dostała coś nowego, coś innego, coś przy czym można się bawić na PS5".

Z ostatnich doniesień wynika, że już 4 czerwca poznamy zestaw gier, jakie zadebiutują na PlayStation 5. Nastąpi to na specjalnej imprezie przygotowanej przez firmę Sony.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   16:59, 01.06.2020
I prawidłowe podejście. Tworząc gry dla PS5 i PS4 twórcy będą ograniczani możliwościami tej starszej konsoli, a tak będą mogli rozwinąć skrzydła przy tworzeniu tytułów tylko i wyłącznie dla nowej generacji. Ja jestem jak najbardziej za taką decyzją.
0 kudosMicMus123456789   @   17:15, 01.06.2020
Logiczne podejście, w końcu to gry pokażą możliwości PS5. Część tytułów zawita na obie platformy, a później pełna przesiadka.