Sony rekomenduje, by nowe gry dla PS4 obsługiwały też PlayStation 5

Ghost of Tsushima oraz The Last of Us: Part II mają być jednymi z gier dedykowanych PS4, działających na PS5.

@ 01.06.2020, 10:15
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Sony rekomenduje, by nowe gry dla PS4 obsługiwały też PlayStation 5

Pisaliśmy przed momentem o tym, że Sony jeszcze w tym tygodniu ujawni gry, jakie zadebiutują na konsoli PlayStation 5. Co ciekawe, wszystkie tytuły wysłane do certyfikacji po 13 lipca 2020 roku, a przeznaczone dla PlayStation 4, także będą musiały trafić w ręce posiadaczy PS5 - muszą być kompatybilne z nową platformą.

Wieści na temat ograniczenia, tudzież wymogu, nałożonego na twórców przez Sony docierają do nas z raportu opublikowanego przez redakcję EG. Powołuje się ona na wewnętrzną dokumentację Sony, w której napisane jest podobno, iż wszystkie gry dla PS4 otrzymujące certyfikat po 13 lipca muszą być kompatybilne z PS5.

Co to dokładnie oznacza? Tego niestety nie wiemy, ale twórcy mają otrzymać wytyczne od Sony. Korporacja ma określić w jaki sposób ma przejawiać się wspomniana kompatybilność, ale jeśli mielibyśmy spekulować, chodzi najpewniej o możliwość uruchamiania gry na PS5, czy to w ramach wstecznej kompatybilności czy natywnej obsługi next-gena.

Co ciekawe, mimo że gry wysłane do certyfikacji przed 13 lipca bieżącego roku nie muszą być kompatybilne z PS5, Sony "mocno rekomenduje" taką funkcjonalność. Oczywiście nie chodzi tu o wszystkie gry mające mieć premierę po 13 lipca, ale te, które wysłano do certyfikacji po tym właśnie terminie.

Dwa przykłady gier, które będą działać na PlayStation 5 to podobno The Last of Us: Part II oraz Ghost of Tsushima, choć na razie nie mamy oficjalnego potwierdzenia tych rewelacji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   17:17, 01.06.2020
Mam nadzieję, że to nie będzie ich wersja wstecznej kompatybilności xD