Seria Dishonored nie została zawieszona

Dinga Bakaba, jedna z osób pełniących w Arkane Studios rolę dyrektora kreatywnego, zaprzeczył, jakoby marka Dishonored została na jakiś czas wstrzymana.

@ 29.05.2020, 11:51
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
inne

Seria Dishonored nie została zawieszona

W połowie 2018 roku pojawiła się przejmująca wypowiedź jednego z deweloperów Arkane Studios, głównego projektanta, Ricardo Bare'a, który stwierdził, iż Dishonored "zostało teraz odstawione na bok". Gracze, prawdopodobnie zbyt opatrznie, zrozumieli to tak, że marka na razie została odwieszona na kołku i czeka ją kilka lat przerwy. Z błędy wyprowadza ich teraz jeden z dyrektorów kreatywnych w Arkane, Dinga Bakaba!

Dinga Bakaba, który w Arkane Studios jest jedną z postaci pełniących rolę dyrektorów kreatywnych, wypowiedział się na temat "zamrożenia" serii Dishonored redakcji serwisu IGN. Otóż, jak twierdzi, news sprzed niemal już dwóch lat został źle zinterpretowany oraz trochę zbyt skrajnie potraktowany. Marka wcale nie została odłożona na bok!

"(...) to dziwne dla nas jako studia, ponieważ nigdy wcześniej nie zrobiliśmy kontynuacji żadnej ze swoich gier. (...) Ale plotki dotyczące wstrzymania marki były wysoko przeszacowane i źle zacytowane. (...) Nie wydaje mi się, że została wydana decyzja dotycząca odłożenia Dishonored na bok. Myślę, że [wcześniejszy - dop. Mat] cytat został źle zinterpretowany" - stwierdził Dinga.

Kilka dni temu do sieci trafił film dokumentalny stworzony przez ekipę działającą na kanale Noclip na platformie YouTube, który poświęcony był właśnie studiu Arkane. Deweloperzy mówią w nim m.in. o anulowanej grze pt. The Crossing, a także wspominają swoje poprzednie gry. Producenci m.in wydanego w 2017 roku Prey, pracują obecnie nad DEATHLOOP - tajemniczym projektem gry akcji, ogłoszonym w trakcie E3 w 2019 roku.


Sprawdź także:
Dishonored

Dishonored

Premiera: 09 października 2012
PC, PS3, XBOX 360

Dishonored to niecodzienna strzelanina, w produkcji której udział biorą dwie ważne postacie: Harvey Smith, człowiek odpowiedzialny za dwie pierwsze odsłony Deus Ex i Vikt...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKrecikOwsik   @   15:04, 29.05.2020
Nie wiem z jakiego powodu ale od pierwszej części nie umiałem się oderwać. Była w tym jakaś świeżość i całość mnie naprawdę wciągnęła. Do dwójki miałem trzy podejścia i nigdy tej gry nie ukończyłem. Nie wiem czy ciągnięcie tej serii to dobry pomysł.