Xbox Series X zagwarantuje pełną wsteczną kompatybilność i setki gier

Microsoft pragnie zapewnić rozbudowaną i bogatą wsteczną kompatybilność na Xboksie serii X.

@ 28.05.2020, 22:58
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
xbox, xbox 360, xbox one, xbox x

Xbox Series X zagwarantuje pełną wsteczną kompatybilność i setki gier

Microsoft zadeklarował w nowym wpisie na Xbox Wire, że Xbox Series X będzie miał wsteczną kompatybilność z "tysiącami gier" podczas premiery, reklamując zalety wprowadzenia istniejącej biblioteki na nadchodzącą konsolę.

Jason Ronald, dyrektor ds. zarządzania programami dla Xbox Series X, mówi o tym, jak jednym z celów projektowania nowej konsoli było "umożliwienie graczom grania w najlepsze wersje gier z czterech generacji Xboksa podczas premiery Xbox Series X". Aby spełnić założenia zespół, któremu udało się wprowadzić 500 gier z Xboksa 360 i wiele z pierwszej konsoli Microsoftu na Xboksa One, wykorzystał pozyskane umiejętności do rozwoju nowej generacji i przeniesienia na nią kultowych produkcji z przeszłości.

Xbox obiecuje, że „tysiące gier” są już dziś dostępne na Xbox Series X. Microsoft ponadto zapewnia nas, że niektóre starsze projekty otrzymają ulepszenia na nowej konsoli, zyskując m.in. obsługę HDR. Inne usprawnienia obejmą większą ilość klatek na sekundę i wyższe rozdzielczości. Wiele z tych udoskonaleń jest najwyraźniej na poziomie systemu i nie będzie wymagało dodatkowego wkładu pracy ze strony programistów.

To bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy mają duże kolekcje gier z Xboksa, a, co lepsze, gigant z Redmond najwyraźniej na tym nie poprzestanie - jest wpis potwierdzający, że zespół deweloperów nadal wysłuchuje opinii społeczności na temat dodatkowych tytułów, które gracze chcieliby zobaczyć w przyszłości.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   15:57, 30.05.2020
Dla mnie bomba, bo mam trochę gier na wszystkie Xboksy, a jakiś czas temu kupiłem nawet kabel RGB do pierwszego, by wycisnąć z niego maksimum. Niestety, musiałbym teraz na nim grać w sypialni, bo tam wylądował nasz stary TV ze złączem SCART, którego nowy nie posiada. Możliwość odpalania gier z poprzednich generacji na tej nadchodzącej to super sprawa - dość powiedzieć, że już na XO dość intensywnie z tego korzystałem.
0 kudosdabi132   @   21:54, 31.05.2020
Szkoda, że na obecnej generacji ta wsteczna kompatybilność Xboxa nie jest pełna. Wiele gier z pierwszego Xboxa czy Xboxa 360 nie działa na XOne. M$ jakoś musi przekonać graczy, nie posiadając interesujących tytułów przeznaczonych dla swojej konsoli. Sama wsteczna kompatybilność jest ok, ale dla mnie to nie jest kluczowy powód do zakupu nowej maszynki do gier.