Premiera GTA VI nastąpi na przełomie 2023 i 2024 roku? Take-Two dementuje

Na to wskazuje ogromny budżet na marketing, odłożony przez firmę Take-Two.

@ 28.05.2020, 09:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x

Premiera GTA VI nastąpi na przełomie 2023 i 2024 roku? Take-Two dementuje

W sieci regularnie pojawiają się plotki dotyczące Grand Theft Auto VI. Najnowsze doniesienia pochodzą z dokumentu, jaki firma Take-Two Interactive, właściciel studiów Rockstara, nadesłała do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Wspomniany wpis jest interesujący z tego względu, że Take-Two zamierza w roku fiskalnym, który kończy się z dniem 31 marca 2024 roku wydać zawrotną sumę na marketing - wynika z wpisu. Mowa o 89 milionach dolarów. Co ciekawe, suma jest dwukrotnie wyższa od tego, co firma wydawała do tej pory. Temat podchwycił branżowy analityk, Jeff Cohen:

"Nie wiemy jak mocno powinniśmy się w to wczytywać, ale podobne wpisy wcześniej wskazywały na premierę Red Dead Redemption 2, jeszcze zanim zostało ono zapowiedziane. Szefostwo Take-Two pewne jest planu wydawniczego na najbliższe pięć lat, a realizacja obecnych usług była doskonała. Niemniej data wydania kolejnego Grand Theft Auto jest priorytetem dla inwestorów, szczególnie ze względu na wysoką cenę akcji".

Czy Grand Theft Auto faktycznie zadebiutuje na przełomie 2023 i 2024 roku? Na razie nie sposób powiedzieć. Pewne jest natomiast, że zarówno Grand Theft Auto V - jak i Red Dead Redemption 2 - sprzedają się wciąż wyśmienicie. Do wszystkich tych przypuszczeń odniósł się jednak przedstawiciel firmy, który dla redakcji portalu GameIndustry.biz skomentował sytuację. Nagły wzrost na marketing w okresie roku fiskalnego 2024 związany jest z wydatkami dla zewnętrznych studiów - Rockstar jest własnością Take-Two, a zatem liczony jako wewnętrzny partner.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   11:03, 28.05.2020
Uuuu... toż ja nie dożyję do tej premiery. A może to jednak budżet na reklamę RDR3?
1 kudosdabi132   @   08:38, 29.05.2020
Take-Two najchętniej by chciało, aby R* tworzył nowe GTA co roku, lub co dwa lata. Moim zdaniem świetna sprzedaż RDR2 i GTA V pokazuje, że ich twórcy przyjęli dobrą strategię produkcji. Dzięki temu taka marka jak Grand Theft Auto nie została jeszcze zarżnięta i nadal gracze mogą liczyć na solidne produkcje z tej serii.