BlizzCon 2020 zostaje odwołane, impreza odbędzie się w przyszłym roku

Pandemia przyczyniła się do anulacji wielu imprez branżowych, również popularnego BlizzConu.

@ 27.05.2020, 22:52
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one

BlizzCon 2020 zostaje odwołane, impreza odbędzie się w przyszłym roku

BlizzCon 2020 został anulowany z powodu ciągłych komplikacji wynikających z globalnego kryzysu związanego z koronawirusem. Impreza przeniesiona została na przyszły rok.

Saralyn Smith, producent wykonawczy BlizzCon, była osobą, która przekazała nieszczęśliwe wiadomości we wpisie na oficjalnej stronie firmy.

"Przeprowadziliśmy wiele dyskusji na temat tego, jak mogłaby wyglądać impreza w świetle wszystkich rozważań dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, które chcielibyśmy podjąć" - wyjaśniła. "Rozmawialiśmy również o różnych ścieżkach, które moglibyśmy obrać, oraz o tym, jak każda z nich może być skomplikowana z powodu wahań krajowych i lokalnych wytycznych zdrowotnych w nadchodzących miesiącach. Ostatecznie, po rozważeniu naszych opcji, podjęliśmy bardzo trudną decyzję, aby w tym roku nie organizować BlizzConu".

Smith wyraziła „rozczarowanie” tym faktem, chociaż jest to najbezpieczniejszy sposób działania. Wydaje się jednak, że online wersja corocznego wydarzenia jest zaplanowana na początek 2021 roku.

"Mówimy o tym, jak możemy skupić ducha BlizzConu i połączyć się z tobą w jakiś sposób online, co oznaczałoby mniejszy wpływ na bezpieczeństwo oraz higienę pracy masowych spotkań. Chcielibyśmy to zrobić tak szybko, jak to możliwe, ale biorąc pod uwagę, że jest to nowa sytuacja dla nas i różne są związane z tym czynniki, najprawdopodobniej nastąpi to na początku przyszłego roku ”- dodaje Smith.

BlizzCon jest również sceną dla dużych wydarzeń e-sportowych w grach Blizzarda każdego roku, dlatego firma szuka alternatyw dla wsparcia niektórych zawodów wysokiej stawki, które normalnie odbywałyby się na imprezie. Miejmy nadzieję, że wydarzenie szybko powróci, a w jakiej formie, tego dowiemy się pewnie pod koniec tego roku. Długo zatem będziemy musieli czekać na nowe informacje dotyczące m.in. Diablo IV.


Sprawdź także:
Diablo IV

Diablo IV

Premiera: 2023
PC, PS4, XBOX ONE

Diablo IV to kolejna odsłona popularnej serii gier hack'n'slash od studia Blizzard Entertainment.Akcja gry ma miejsce wiele lat po wydarzeniach, jakie zwieńczyły fabułę D...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?