Z DOOM Eternal zniknie opracowany przez Denuvo system walki z oszustami

Rozwiązanie wzbudzało po prostu zbyt dużo kontrowersji.

@ 22.05.2020, 10:56
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Z DOOM Eternal zniknie opracowany przez Denuvo system walki z oszustami

Mniej więcej tydzień temu do Doom Eternal zostało dodane specjalne zabezpieczenie firmy Denuvo, mające walczyć z oszustami. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, zabezpieczenie zostanie usunięte.

Bethesda informuje, że system do walki z oszustami opracowany przez Denuvo zostanie w najbliższej przyszłości usunięty w ramach jednej z nadchodzących aktualizacji. Wzbudzał on mnóstwo kontrowersji wśród graczy, którzy nie chcieli być śledzeni i kontrolowani podczas zabawy. Rozwiązanie Denuvo to bowiem m.in. specjalny sterownik w systemie Windows.

"Mimo naszych dobrych intencji, gracze postawili sprawę jasno i musimy zastanowić się nad swoim podejściem do integracji rozwiązań do walczenia z oszustami", wyjaśnił producent wykonawczy gry, Marty Stratton.

"Widziałem spekulacje w sieci dotyczące tego, że Bethesda (nasz firma matka i wydawca) zmusza nas do tych decyzji, a to nieprawda".

"Trzeba też podkreślić, że nasza decyzja do usunięcia zabezpieczenia przeciwoszustowego nie jest oparta na jakości Denuvo. Wiele osób zgłaszało niestety problemy z wydajnością oraz stabilnością po łatce 1 oraz po wprowadzeniu zabezpieczenia. Nie jest to powiązane".

Zabezpieczenie winno być usunięte mniej więcej w tydzień czasu. Gdy tak się stanie, poinformujemy Was osobną wiadomością.

Kończąc przypomnę, że DOOM Eternal dostępne jest na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One, a niedługo trafi też do posiadaczy Switch. Jeśli jeszcze nie graliście, rzućcie okiem na naszą recenzję, a grając pamiętajcie o naszym poradniku.


Sprawdź także:
DOOM Eternal

DOOM Eternal

Premiera: 20 marca 2020
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

DOOM Eternal to pierwszoosobowa strzelanka, kontynuacja DOOM-a z 2016 roku, który stanowił restart serii FPS-ów, swoimi korzeniami sięgającej początków wirtualnej rozrywk...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   14:48, 23.05.2020
Ciekawe co wymyślą zamiast tego. Bo jednak jakoś walczyć z oszustami muszą. Mnie tam osobiście Denuvo nigdy nie przeszkadzało.
0 kudosdabi132   @   18:58, 24.05.2020
Cytat: MicMus123456789
Ciekawe co wymyślą zamiast tego. Bo jednak jakoś walczyć z oszustami muszą. Mnie tam osobiście Denuvo nigdy nie przeszkadzało.

Mi również, ale jak widać Denuvo ma wielu przeciwników. Ja powiem tak: zniknie Denuvo, pojawi się inny DRM, może mniej "szkodliwy" dla graczy, może bardziej. Aczkolwiek wydaje mi się, że jakiego zabezpieczenia by nie wymyślili i tak ludzie będą gadać, że zabezpieczenia w grach to zło. Zabezpieczenia anti-cheat też muszą być, żeby nie było oszustów.