Mafia: Trilogy w sprzedaży - znamy szczegóły

Pakiet Mafia: Trilogy trafił do cyfrowej sprzedaży - Mafia II: Definitive Edition i Mafia III: Definitive Edition są dostępne od dzisiaj. Premiera Mafia: Definitive Edition - czyli remake'u pierwszej Mafii - została zaplanowana na 28 sierpnia.

@ 19.05.2020, 19:21
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps4, xbox one

Mafia: Trilogy w sprzedaży - znamy szczegóły

Wedle wcześniejszych zapowiedzi, dziś o godzinie 18 naszego czasu pakiet Mafia: Trilogy trafił do cyfrowych sklepów na komputerach osobistych (Steam oraz Epic Games Store) oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. W ramach tej kompilacji za 60 dolarów - około 240 złotych - otrzymujemy de facto nową Mafię z 2002 roku, na nowym silniku i z rozbudowaną historią, a także Mafia II: Definitive Edition oraz Mafia III: Definitive Edition.

O ile Mafia III to tak naprawdę zbiorcze wydanie podstawowej wersji gry z opublikowanymi rozszerzeniami - grafika nie została w żadnym stopniu zmodyfikowana - o tyle Mafia II może poszczycić się drobnymi poprawkami w oprawie wizualnej. Niemniej jednak pierwsze skrzypce gra tutaj bez wątpienia remake oryginalnej Mafii. Dwie ostatnie części cyklu są dostępne od dzisiaj, 19 maja. Premiera odświeżonej "jedynki" została zaplanowana na 28 sierpnia tego roku!

Praktycznie wszystkie konkrety wyciekły w zeszłym tygodniu, gdy w Microsoft Store pojawiły się karty produktów wchodzących w skład Mafia: Trilogy. Wiemy już, że Mafia: Definitive Edition będzie całkowicie przebudowana. Rozgrywka nabierze kolorów, ma zostać przystosowana do standardów współczesnych przygodowych gier akcji. Tak naprawdę jedynym filarem spajającym obie - tę z 2020 i 2002 roku - wersję jest historia, choć i tam ma zostać nieco upiększona.

Posiadacze "trójki" na dowolnej platformie (tylko w formie cyfrowej) otrzymają za darmo dostęp do edycji definitywnej - czyli w praktyce do wydanych dodatków. Z kolei jeśli masz Mafię II na Steamie, remaster również zostanie przypisany do Twojego konta!

Sprawdź także:
Mafia III

Mafia III

Premiera: 07 października 2016
PC, PS4, XBOX ONE

Mafia III to trzecia odsłona serii gangsterskich gier akcji, stworzona przez czeski zespół Illusion Softworks (później przemianowane na 2K Czech). Za tę część odpowiada n...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   19:38, 19.05.2020
Szkoda, że dopiero pierwsza część w sierpniu.
Mam nadzieję, że jej nie spartolą.
0 kudoswizard983   @   19:49, 19.05.2020
Odnośnie tekstu na czerwono, posiadam Mafie II classic i nie dostałem remastera, a przynajmniej ja go nie widzę w bibliotece. Ktoś coś wie?

edit: dobra restart steama pomógł;) dzięki za info!
0 kudosshuwar   @   20:10, 19.05.2020
Ha! Tego się nie spodziewałem, że dostanę w gratisie odświeżoną dwójeczkę + trójeczkę. W takim razie nie będę żałował pieniędzy na zremake'owaną jedyneczkę.
0 kudosTheCerbis   @   21:51, 19.05.2020
Potwierdzam - Hangar 13 wrzucił odświeżoną Mafię II: Definitive Edition do mojej biblioteki Steam, zostawiając oryginalną Mafię II z dopiskiem "Classic" i aktualizując Mafię III również do Edycji Ostatecznej. Uśmiech
0 kudosmrPack   @   21:29, 23.05.2020
Dziś wróciłem do trójki (PS4, wersja na płycie) i aktualizacja zmieniła nazwę oraz grafiki na Edycję Ostateczną. Do tego wszystkie dodatki są dostępne za darmo, więc to nie ma znaczenia czy miało się grę wcześniej w wersji cyfrowej, pudełkowej, czy dopiero zamierza się ją kupić nawet używaną.
Naszły mnie trochę obawy co do Mafia: Definitive Edition, ale może twórcy wzięli sobie krytykę odnośnie Mafii III do serca i zamiast kolejnego klona GTA gra będzie bliższa klimatowi oraz dbałości o pewne detale z oryginału.
Dodaj Odpowiedź