Alan Wake zostało przebudowane po kilku latach dewelopingu

Gra pierwotnie miała wyglądać zupełnie inaczej.

@ 19.05.2020, 14:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox 360, xbox one

Alan Wake zostało przebudowane po kilku latach dewelopingu

Seria Alan Wake jest niebywale popularna, mimo że od ostatniej jej odsłony minęło sporo czasu. Studio Remedy Entertainment rozmawiało niedawno z Ars Technica na temat "jedynki", która, jak się okazuje, sprawiła twórcom sporo problemów.

Z widocznego poniżej materiału dowiadujemy się, że Alan Wake, mniej więcej po trzech latach powstawania, zostało prawie całkowicie przebudowane. Właśnie dlatego dostrzec można sporą różnicę pomiędzy pierwszymi materiałami promującymi przedsięwzięcie, a tym, co finalnie trafiło do sprzedaży.

Alan Wake pierwotnie miał być grą w otwartym świecie. W pewnym momencie deweloperzy zdali sobie jednak sprawę z tego, że przy takiej strukturze zabawy nie będą w stanie przedstawić nam opowieści w zaplanowany przez siebie sposób. Zdecydowano się więc na zmianę projektu.

Kolejne lata poświęcono na likwidowanie niedziałających systemów i naprawę gry, co nie było łatwe. Alan Wake finalnie trafił do posiadaczy Xboksa 360, a następnie również na PC. Za sprawą wstecznej kompatybilności tytuł ograć można również na Xboksie One. Plotki na temat Alan Wake 2 krążą w sieci od dawna.


Sprawdź także:
Alan Wake

Alan Wake

Premiera: 16 lutego 2012
PC, PS3, XBOX 360

Alan Wake jest grą zrealizowaną w konwencji psychologicznego thrillera. Głównym bohaterem gry jest Alan Wake, który ma same problemy z życiem. Alan jest pisarzem, który p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfebra1976   @   17:45, 19.05.2020
Ach! Alan Wake 2 to byłby spełnienie moich growych marzeń.
Niestety raczej się nie doczekam.
0 kudosTheCerbis   @   21:57, 19.05.2020
Sądzę, że był to dobry ruch i przysłużył się do lepszego opowiedzenia historii Alana Wake'a. Otwarty świat by tu tylko przeszkadzał.

Ależ bym chciał zagrać w kontynuację (American Nightmare się nie liczy)...
0 kudosfebra1976   @   22:53, 19.05.2020
American Nightmare to raczej płatne DLC niż w pełni wartościowa gra. Nawet na bezrybiu rak dalej nie ryba.
0 kudosTheCerbis   @   23:06, 19.05.2020
Prawda. Troszkę jak te trzy "fabularne DLC" do Mafii II. Niby coś jest, ale to zupełnie nie to, co w oryginale.