Diablo III - screenshoty anulowanej w 2005 roku wersji gry

Do sieci trafiły screenshoty pochodzące z anulowanej w 2005 roku wersji Diablo III.

@ 13.05.2020, 11:54
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc

Diablo III - screenshoty anulowanej w 2005 roku wersji gry

Diablo III bez wątpienia powstawało bardzo długo. Złożyło się na to sporo czynników, jednak najważniejszym wydaje się być koncept - a właściwie jego zmiany. Wiemy na pewno, że prace nad "trójką" zaczęto niedługo po skończeniu dodatku Diablo II: Lord of Destruction, w 2001 roku. W 2008 ogłoszono istnienie trzeciej części serii, zaś produkt finalny opuścił szeregi studia w 2012 roku, co świadczy o trudnościach w procesie twórczym.

Jak możecie się domyślać, kiedy zaczęto projektować Diablo III na samym początku, nie myślano, by złagodzić nieco oprawę wizualną na kształt ostatecznej wersji sprzed ośmiu lat. Dzieło Blizzarda było wówczas tak samo mroczne i klimatyczne, jak poprzedniczki. Wiemy to m.in. dzięki byłym pracownikom, którzy dzielili się - na przestrzeni lat - wczesnymi szkicami koncepcyjnymi czy screenshotami z anulowanych wersji.

Jedną z takich historii jest Oscar Cuesta - były starszy projektant 3D w studiu Blizzard North, odpowiedzialny niegdyś za właśnie trzecie Diablo. Opublikował on jakiś czas temu zestaw przedpremierowych grafik pochodzących z edycji Diablo III z 2005 roku, kiedy jeszcze nie myślano o ujawnieniu projektu. Wyraźnie widać naleciałości z poprzedniczek - charakterystyczny, mroczny oraz gotycki klimat daje się czuć od samego patrzenia na obrazki. Można się zastanawiać, jak potoczyłaby się historia "trójki", gdyby postanowiono przy takim wariancie pozostać.


Sprawdź także:
Diablo III

Diablo III

Premiera: 15 maja 2012
PC, PS3, XBOX 360

Diablo III to wyjątkowe połączenie elementów RPG oraz gry akcji. Program stanowi kontynuację jednej z najlepszych serii dedykowanych komputerom PC.Podobnie jak w edycjach...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAntyMarksista   @   12:22, 13.05.2020
IMO wygląda to jak dodatek do Diablo II... Diablo III jednak poszło do przodu.
Na dodatek juz jakieś 9 lat temu te screeny ukazały światło dzienne (https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/aktualnosci/tak-moglo-wygladac-diablo-iii/0t7vnyt), także...