THQ Nordic i Koch Media wymieniają się markami, czyli rosną szanse na powrót Red Faction i Risen

THQ Nordic i Koch Media handlują aktualnie między sobą markami. Są wśród nich Red Faction, Risen, Sacred, Rush for Berlin i Singles: Flirt Up Your Life.

@ 06.05.2020, 17:48
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

THQ Nordic i Koch Media wymieniają się markami, czyli rosną szanse na powrót Red Faction i Risen

THQ Nordic i Koch Media, dwaj członkowie grupy Embracer, wymienili się na zasadach biznesowych markami gier, w tym kultowym Red Faction i RPG akcji Risen.

Pierwotnie ujawniono to poprzez GamesIndustry.biz i podano do oficjalnej wiadomości, że THQ Nordic będzie handlować prawami do serii Red Faction i Painkiller za prawa Koch Media do Sacred, Rush to Berlin, Second Sight, Singles: Flirt Up Your Life i Risen.

Największymi "łupami" w tej wymianie są Red Faction i Risen, które wracają  do studiów pierwotnie odpowiedzialnych za ich powstanie. Volition, twórca Red Faction, jest własnością Koch Media, a Piranha Bytes, które zostało przejęta przez THQ Nordic w maju ubiegłego roku, stworzyło Gothic i wspomnianego Risena.

W ostatnich latach THQ Nordic zyskało uznanie, zdobywając mnóstwo studiów, rozszerzając swój gigantyczny katalog marek oraz wykorzystując nowo pozyskane prawa do wydawania kontynuacji, remasterów i przeróbek długo nieaktywnych serii. W 2018 r. nabyli nawet 100% kapitału zakładowego Koch Media i Deep Silver, z którymi właśnie wymienili prawa do uznanych cyklów gier.

Zbliża się premiera konsol nowej generacji. Wydawnictwo przygotowuje się z pewnością do szturmu na nowe platformy. Jak się dowiadujemy, powrócą znane i lubiane w przeszłości marki. Którą z nich w pierwszej kolejności chcielibyście zobaczyć ponownie?


Sprawdź także:
Risen 3: Władcy Tytanów

Risen 3: Władcy Tytanów

Premiera: 12 sierpnia 2014
PS3, PC, XBOX 360, PS4

Risen 3: Władcy Tytanów jest kolejną częścią słynnej serii gier RPG, opracowanej przez studio Piranha Bytes. Produkcja w przeciwieństwie do dwóch poprzednich odsłon nie s...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   21:58, 06.05.2020
Dobre wieści, tak sądzę. Uśmiech
0 kudosGuilder   @   23:53, 06.05.2020
Jakkolwiek uwielbiam Piranhę, Risenów już nie chcę. Pirackie klimaty wybitnie mi nie podeszły, a końcówkę trójki to w zasadzie przebolałem, a nie przeszedłem. Coś innego, panowie, potraficie!
0 kudosMicMus123456789   @   14:54, 07.05.2020
W nowego Risena chętnie bym zagrał, całą trylogię dobrze wspominam. Z Red Faction to dwie ostatnie odsłony były całkiem przyjemne i tu również chętnie bym pograł w kolejną część.