Zapowiedziano XCOM: Chimera Squad - premiera jeszcze w tym miesiącu

XCOM: Chimera Squad zadebiutuje jeszcze w tym roku, wyłącznie na PC - i nie chodzi o pełnoprawną kontynuację, ale o nieco mniejszy projekt.

@ 14.04.2020, 20:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Zapowiedziano XCOM: Chimera Squad - premiera jeszcze w tym miesiącu

Firma 2K Games, zaskakując wszystkich, zapowiedziała nową odsłonę serii XCOM o podtytule Chimera Squad - czyli kontynuację XCOM 2 autorstwa studia Firaxis Games, mającą zadebiutować wyłącznie na komputerach osobistych (i tylko na Steamie) w kolejny piątek, czyli 24 kwietnia!

XCOM: Chimera Squad nie jest pełnoprawną kontynuacją, co należy podkreślić. To nieco mniejsze przedsięwzięcie, będące rozwinięciem przygody, którą poznaliśmy do tej pory. Produkcja jest w pełni samodzielna, więc nie trzeba posiadać innych tytułów z tego cyklu.

Jeśli chodzi o fabułę, XCOM: Chimera Squad prezentuje nam wydarzenia, które mają miejsce 5 lat po wydarzeniach, które zobaczyliśmy w "dwójce". Zadaniem gracza jest prowadzenie tytułowego oddziału Chimera, składającego się z ludzi, hybryd oraz obcych. Naszym przeciwnikiem będą wszyscy ci, którzy nie chcą, byśmy odnieśli sukces.

Mimo że XCOM: Chimera Squad jest nieco mniejszym przedsięwzięciem, nastawić mamy się na angażującą i rozbudowaną rozgrywkę, zrealizowaną w sposób znany z odsłon poprzednich. Ciekawostką ma być nowy tryb zwany Breach, w którym rozmieszczamy wszystkich członków drużyny przy wybranych wejściach, a potem przeprowadzamy błyskawiczny atak. Zmianie uległ też tryb turowy walki, albowiem poszczególni członkowie drużyn robią ruchy naprzemiennie, nie czekając aż cały oddział skończy swoją turę.

XCOM: Chimera Squad dostępne będzie na Steam, a jego cenę ustalono na niespełna 50 złotych. Promocyjna cena będzie obowiązywać do 1 maja. Później cena pójdzie w górę - do około 100 zł.


Sprawdź także:
XCOM 2

XCOM 2

Premiera: 05 lutego 2016
PC, PS4, XBOX ONE

XCOM 2 to kontynuacja strategii czasu rzeczywistego wydanej w 2012 roku - XCOM: Enemy Unknown. Za produkcją stoi studio Firaxis Games, które wyprodukowało poprzednią częś...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?