Resident Evil 3 Remake - twórcy odpowiadają na pytania fanów

Resident Evil 3 Remake jest już na półkach sklepowych, gra jest rozbudowana, a twórcy postanowili trochę o niej poopowiadać.

@ 03.04.2020, 16:56
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one

Magazyn Famitsu zawiera w tym tygodniu wywiad z twórcami Resident Evil 3, którzy rozmawiali głównie o trudnościach i Nemesisie. W wywiadzie udział wzięli Mitsunori Sasaki (K2 Games), Tatsuya Minami (M2), Kiyohiko Sakata (Leadworks) i Masachika Kawata (Capcom).

Ogólnie rzecz biorąc, zespół zdaje sobie sprawę, że Resident Evil 3 może być dość trudny i oczekuje, że gracze uderzą w pierwszą ścianę, gdy zmierzą się z Nemesisem. Osoby, które spróbują przejść grę tylko nożem, będą miały się dobrze, jeśli chodzi o normalne zombie. Nie będą jednak w stanie pokonać bossów, jeśli nie opanują doskonale systemu uników awaryjnych.

Zagorzali fani, którzy pamiętają oryginał, zawsze będą próbować skonfrontować się z Nemezisem. Niegdyś wypadały z niego specjalne przedmioty. Rada programistów dla tych fanów jest taka, że nie powinni się spodziewać większych szans w walce z tym przeciwnikiem, chyba że są bardzo dobrze przygotowani.

Mamy też więcej szczegółów dotyczących przedmiotów. Jeśli grasz na normalnym poziomie trudności, powinieneś być w stanie ukończyć grę bez martwienia się o zasoby i amunicję. Jednak zabawa na poziomie trudnym wymaga ostrożnego zarządzania zasobami. W wywiadzie dla Famitsu Kiyohiko Sakata wyraźnie wspomniał o „grze Resident Evil 3 na poziomie trudnym i wyższym”, drocząc się z uczestnikami.

Wywiad kończy się, gdy czterej mężczyźni wspominają, jak zajęło zespołowi programistycznemu ponad 3 lata, aby ukończyć remake. RE3 miesza akcję i horror w inny sposób niż poprzednio wydane RE2. W związku z tym zespół ma nadzieję, że zarówno fani, jak i nowi gracze podejmą próbę ukończenia produkcji.

Resident Evil 3 ogracie od dziś na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One.


Sprawdź także:

Resident Evil 3 Remake

Premiera: 03 kwietnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Resident Evil 3 Remake to odświeżona odsłona kultowego Resident Evil 3 z 1999 roku. Za produkcję gry odpowiada ekipa należąca do Capcom.Akcja w Resident Evil 3 Remake dzi...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?