Sony przeznaczy 100 mln dolarów na walkę z pandemią

Korporacja wesprze pracowników branż rozrywkowych oraz medyków.

@ 03.04.2020, 15:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Sony postanowiło dołączyć do walki z SARS-CoV-2 oraz powodowaną przez wirus chorobą COVID-19. Korporacja ujawniła, że przygotowała specjalny fundusz o wartości 100 mln dolarów, którego celem będzie wsparcie osób i firm dotkniętych pandemią.

Wspomniane pieniądze zostaną przeznaczone dla wsparcie wielu różnych branż rozrywkowych. Na razie nie ma żadnego podziału funduszy, ale celem korporacji jest złagodzenie wpływu opóźnień i anulacji, do jakich dochodzi na całym świecie w grach, muzyce, filmie i telewizji.

Część pieniędzy trafi też do osób na pierwszej linii frontu, czyli lekarzy, pielęgniarek oraz osób zatrudnionych w ratownictwie medycznym, bezustannie walczących z napływem chorych pacjentów. Na ten konkretny cel Sony zamierza przeznaczyć równo 10 mln dolarów.

Korporacja jest jedną z wielu, które zdecydowały się wesprzeć walkę ludzi z pandemią. Są wśród nich m.in. CD Projekt Red, Paradox, Riot Games, Twitch, Rockstar oraz Humble Bundle.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?