Scalebound - Microsoft nie jest zainteresowany debiutem gry na Xboksie z serii X

Microsoft nie jest zainteresowany powrotem do anulowanego exclusive'a Scalebound.

@ 02.04.2020, 20:10
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
xbox one

W wywiadzie dla IGN szef Xboksa Phil Spencer zgasił pogłoski o tym, że niedoszły projekt gry ekskluzywnej Scalebound może kiedykolwiek powrócić i jednocześnie wyraził żal z tego powodu.

"To trudne" - zaczął. "Mam mnóstwo szacunku dla Platinum, [reżysera Hideki] Kamiyi-san i zespołu, i nie czuję złej woli. I rozmawiamy z nimi - między zespołami nie ma animozji. Próbowaliśmy coś zrobić, ale to nie działało".

Ostatnio Platinum Games mówiło coś, że chciałby wrócić do Scalebound, ale wyjaśniło, że Microsoft posiada prawa do gry, więc jest to jego decyzja. Platinum Games przyznało, że „obie strony zawiodły” w sprawie powrotu do tego skasowanego przed laty projektu.

Scalebound zapowiadało się nawet całkiem nieźle, aczkolwiek nie było w stanie przebić się szerzej w przekazie medialnym. Gra nie była jakoś szczególnie promowana, ani też oryginalna na taką skalę, aby mówiono i pisano o niej jak o innych, wielkich produkcjach ekskluzywnych w tamtym okresie - chociażby od Sony. Dzisiaj najwyraźniej nie ma szans na powrót do prac nad skasowanym dziełem.

Czy z Waszego punktu widzenia to duża strata? A może lukę wypełniło coś innego?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?