DriveClub - Sony wyłącza serwery gry

Japończycy zdecydowali się zrezygnować z utrzymywania serwerów gry DriveClub.

@ 31.03.2020, 18:47
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4

DriveClub nie miało łatwego życia. Choć była to produkcja z całkiem ciekawym pomysłem na siebie, niebawem przestanie zabawiać graczy. Dlaczego? Ponieważ zniknęła w ubiegłym roku z PlayStation Store, a teraz zamykane są jej serwery.

Użytkownicy stracą dostęp do funkcji sieciowych gry, które w produkcji odgrywały istotną rolę. Zniknie więc możliwość dołączania do tytułowych klubów, uczestnictwa w wydarzeniach wieloosobowych, jak również turniejach; a także realizacji wyzwań.

Gracze będą jednak wciąż mogli grać w karierę dla pojedynczego gracza. Nie była może ona zbytnio rozbudowana, acz kilkadziesiąt wyścigów różnorakimi samochodami o różnych osiągach czekało na chętnych emocji. W zasadzie każdy, kto posiada jeszcze tę produkcję może dowolnie się nią bawić, tyle że w pojedynkę.

W 2015 roku zadebiutował jeszcze samodzielny dodatek Bikes, dzięki któremu mieliśmy możliwość kierowania motocyklami. Rok później wydano odświeżoną wersję gry Evolution Studios, przystosowaną do rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości.

DriveClub w początkowych tygodniach miało ogromne problemy z zabawą sieciową, do której przecież została zaprojektowana, co odbiło się na jego popularności oraz ocenach. Później już nikt szczególnie zainteresowany produkcją nie był, a Sony zamknęło studio, którego pracownicy rozeszli po innych firmach (między innymi Codemasters). Teraz śmierć czeka najważniejszy element gry.

Czy macie jakieś wspomnienia związane z DriveClub? Dajcie znać w komentarzach.


Sprawdź także:

DriveClub

Premiera: 07 października 2014
PS4

DriveClub to produkcja twórców z Evolution Studios, którzy na swoim koncie mają chociażby gry z serii Motorstorm. Jest to ich pierwszy tytuł na konsolę PlayStation 4. ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   18:50, 31.03.2020
Szkoda tej gry, gdyby to Sony inaczej rozegrało i bardziej rozbudowało to podejrzewam że mogłaby pobić takie tytuły jak Grid 2 czy Autosport.
0 kudosMicMus123456789   @   16:44, 01.04.2020
Ja z tej gry najlepiej zapamiętałem masę płatnej zawartości.