Ludzie grają w DOOM Eternal jak w klasyk sprzed lat

DOOM Eternal to projekt o niespożytych pokładach dobrej rozrywki.

@ 30.03.2020, 17:01
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

DOOM Eternal oferuje dwa tryby zabawy. Jeden, ten główny, sprawia, że zabawa przebiega jak w nowoczesnych shooterach pierwszoosobowych. Drugi, zmienia perspektywę i w innym miejscu pozycjonuje broń, przypominając wtedy klasyczne odsłony DOOM sprzed lat.

Dwa tryby to dla niektórych za mało. Dlatego jeden z użytkowników portalu YouTube, niejaki LeonardoETC, postanowił powziąć prawdziwe wyzwanie. Zdecydował, że grał będzie nie tylko z inną perspektywą i klasycznym widokiem, ale także z zachowaniem klasycznych zasad.

Z tego względu LeonardoETC wyłączył celownik, podniósł prędkość poruszania się, nie korzysta ze skakania, uników, ani finiszerów. Korzysta on też wyłącznie z tego wyposażenia, które dało się znaleźć w klasycznych odsłonach Doom. Nie robi też użytku z alternatywnych sposobów wykorzystania środków perswazji.

Film stanowiący zapis rozgrywki z zachowaniem tych zasad widnieje poniżej. DOOM Eternal dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Jeśli jeszcze nie gracie, rzućcie okiem na naszą recenzję.


Sprawdź także:

DOOM Eternal

Premiera: 20 marca 2020
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

DOOM Eternal to pierwszoosobowa strzelanka, kontynuacja DOOM-a z 2016 roku, który stanowił restart serii FPS-ów, swoimi korzeniami sięgającej początków wirtualnej rozrywk...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   17:47, 30.03.2020
Kurcze! Chciałbym pograć z taką ścieżką dźwiękową i odgłosami!
0 kudosMicMus123456789   @   15:19, 31.03.2020
Tak jak kiedyś ten widok to był standard i grało się bez problemów, tak dziś ja bym już nie dał rady grać.
0 kudosshuwar   @   16:47, 31.03.2020
Jak parę lat temu wróciłem do Dooma 1 i 2, to mimo wszystko nadal frajda była.