Zapowiedziano NieR: Replicant Remaster oraz NieR: Reincarnation - mobilną wersję

Studio PlatinumGames oraz firma Square Enix szumnie świętują dziesięciolecie marki NieR - ogłoszono prace nad NieR: Replicant Remaster oraz NieR: Reincarnation - mobilną, lecz zupełnie nową, częścią serii.

@ 29.03.2020, 15:50
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, mob, ps4, xbox one

W tym roku obchodzimy dziesięciolecie marki NieR - jej pierwsza odsłona ukazała się w 2010 roku, zaś jej premiera była okupiona rynkowym zamieszaniem. Oryginalne NieR bowiem, jeszcze autorstwa studia Cavia, ukazało się w dwóch wersjach - NieR: Gestalt i NieR: Replicant właśnie. Rocznicowa celebracja przyniosła informację o tym, że powstanie remaster drugiej z wymienionych gier - NieR: Replicant Remaster ukaże się na komputerach osobistych i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Pod koniec zeszłego roku do sieci trafiła informacja na temat zarejestrowania przez firmę Square Enix znaku towarowego "NieR" - była to zapowiedzi dzisiejszego ogłoszenia. Tak się składa, że z okazji 10-lecia marki powstanie nowa wersja, prawdopodobnie nieznanej wielu graczom, części NieR: Replicant, która ukazała się tylko w Japonii i wyłącznie na PlayStation 3. Zapowiedzi towarzyszył krótki zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

NieR: Replicant to prequel NieR: Automata (już autorstwa PlatinumGames) - remaster zatytułowany NieR Replicant ver.1.22474487139... pojawi się na PC-tach i konsolach XONE oraz PS4 w nieznanym jeszcze terminie. Tytuł jest połączonym wysiłkiem studiów PlatinumGames oraz Toylogic. Historia gry przeniesie gracza do mrocznego i postapokaliptycznego świata - w przeciwieństwie do NieR: Gestalt nie wcielamy się tutaj w ojca Yonah, a w jej brata.

Nad remasterem pracują tak utytułowani producenci jak Yoko Taro (Drakengard / NieR:Automata), kompozytor muzyki Keiichi Okabe (TEKKEN / Drakengard / NieR:Automata) oraz Yosuke Saito (DRAGON QUEST X / NieR:Automata). Premiera NieR: Replicant Remaster (lepiej wygląda niż ver.1.22474487139...) nie jest jeszcze znana.

Przy okazji celebracji okrągłej rocznicy pojawiła się jeszcze jedna zapowiedź - to NieR: Reincarnation, zupełnie nowa odsłona marki, dedykowana urządzeniom mobilnym z systemami operacyjnymi iOS oraz Android! W grze będzie dużo więcej jRPG-a i turowej walki aniżeli typowej dla marki NieR, klasycznej akcji. Premiera NieR: Reincarnation również nie jest znana, lecz ogłoszeniu także towarzyszył zwiastun!


Sprawdź także:

NieR

Premiera: 23 kwietnia 2010
PS3, XBOX 360

Studio Square-Enix serwuje nam tym razem grę z gatunku action-adventure opowiadającą o poczynaniach młodego chłopaka NIER, w świecie trapionym przez choroby i ciemne, nie...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   22:19, 29.03.2020
Skoro premiera jeszcze na obecną generację, to chyba nie będzie trzeba zbyt długo czekać. Jest motywacja by wreszcie zabrać się za NieR i powiązaną serią Drakengard Dumny