Haker ukradł kod źródłowy układu graficznego konsoli Xbox z serii X

Na szczęście kodu nie będzie w stanie wykorzystać konkurencja.

@ 26.03.2020, 20:22
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Nieciekawe informacje docierają do nas od firmy AMD. Otóż na serwery korporacji włamał się najprawdopodobniej haker, któremu udało się obejść zabezpieczenia i wykraść kod źródłowy układów graficznych, które znajdziemy w Xboksie z serii X.

Próbki kodu haker umieścił następnie w różnych repozytoriach na łamach portalu GitHub, a firma AMD błyskawicznie nakazała ich usunięcie, co oznacza, że najprawdopodobniej jest coś na rzeczy. Do włamania doszło rzekomo w listopadzie ubiegłego roku.

Co konkretnie zostało skradzione? Kod układów Navi 10, Navi 21 oraz Arden. Te ostatnie wykorzystywane będą w konsolach Xbox z serii X, ale AMD uspokaja, że skradziony kod na nic nie wpływa. Haker zostanie oczywiście znaleziony, choć posiadane przez niego materiały w żaden sposób nie zostaną wykorzystane przez konkurencję.

Więcej informacji, jak tylko się pojawią. Jeśli jesteście zainteresowani Xboksem z serii X, koniecznie spójrzcie na wiki, którą przygotowaliśmy na naszych łamach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?