Haker ukradł kod źródłowy układu graficznego konsoli Xbox z serii X

Na szczęście kodu nie będzie w stanie wykorzystać konkurencja.

@ 26.03.2020, 20:22
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Haker ukradł kod źródłowy układu graficznego konsoli Xbox z serii X

Nieciekawe informacje docierają do nas od firmy AMD. Otóż na serwery korporacji włamał się najprawdopodobniej haker, któremu udało się obejść zabezpieczenia i wykraść kod źródłowy układów graficznych, które znajdziemy w Xboksie z serii X.

Próbki kodu haker umieścił następnie w różnych repozytoriach na łamach portalu GitHub, a firma AMD błyskawicznie nakazała ich usunięcie, co oznacza, że najprawdopodobniej jest coś na rzeczy. Do włamania doszło rzekomo w listopadzie ubiegłego roku.

Co konkretnie zostało skradzione? Kod układów Navi 10, Navi 21 oraz Arden. Te ostatnie wykorzystywane będą w konsolach Xbox z serii X, ale AMD uspokaja, że skradziony kod na nic nie wpływa. Haker zostanie oczywiście znaleziony, choć posiadane przez niego materiały w żaden sposób nie zostaną wykorzystane przez konkurencję.

Więcej informacji, jak tylko się pojawią. Jeśli jesteście zainteresowani Xboksem z serii X, koniecznie spójrzcie na wiki, którą przygotowaliśmy na naszych łamach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?