System operacyjny PlayStation 5 ma działać jak Netflix

Gracze muszą wiedzieć ile czasu pochłonie im dana aktywność.

@ 25.03.2020, 19:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

System operacyjny PlayStation 5 ma działać jak Netflix

Z opublikowanych do tej pory informacji wynika, że PlayStation 5 będzie miało całkiem solidną specyfikację techniczną. Nowa konsola Sony będzie jednak dysponować również porządnym oprogramowaniem - na to przynajmniej wskazują najnowsze plotki.

Z informacji, jakie pojawiły się na forum ResetEra wynika, że system operacyjny PlayStation 5 będzie bardzo zaawansowany. Pozwoli on m.in. błyskawicznie uruchamiać gry, włączać natychmiast rozgrywkę albo określone ekrany interfejsu użytkownika, np. ekran dedykowany match makingowi. Całość ma być tak prosta, jak Netflix.

"Słyszałem fascynujące rzeczy na temat systemu operacyjnego PS5 - podczas jednej z prezentacji deweloperzy otrzymali instrukcję, że granie w PS5 ma być tak łatwe, jak korzystanie z Netflixa. Chcą, aby gracze czuli, że mogą włączyć grę natychmiast i wiedzieć, ile poświęcą na daną aktywność. Chcą, aby ludzie mieli więcej zachęty to grania w krótkich rzutach, a nie tylko wtedy, gdy mają kilka godzin wolnego czasu".

Premiera PlayStation 5 planowana jest na końcówkę bieżącego roku. Sony zdaje się być pewne, że do debiutu dojdzie bez żadnych opóźnień.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?