CD Projekt RED przekazało 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem

Autorzy Cyberpunka 2077 i serii Wiedźmin ogłosili, że przekazali 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem.

@ 25.03.2020, 15:58
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
inne

W dobie kryzysu spowodowanego wybuchem pandemii wirusa SARS-COV-2, zwanego potocznie koronawirusem, coraz śmielej oraz coraz więcej podmiotów prywatnych angażuje się w pomoc. Żadne państwo nie było wystarczająco przygotowane na skalę zachorowań, toteż niemal wszędzie brakuje potrzebnego sprzętu - podobnie jest w Polsce. Obok małżeństwa Lewandowskich oraz takich podmiotów jak WOŚP, a także innych rodzimych firm, w pomoc zaangażowało się studio CD Projekt RED!

CD Projekt RED szykuje się do premiery długo oczekiwanego cRPG-a Cyberpunk 2077 - wrześniowy termin debiutu, zgodnie z informacjami, nie jest zagrożony. Jednocześnie niemal cały świat walczy z pandemią koronawirusa, który na przełomie listopada i grudnia 2019 r. rozpoczął swoje żniwo w Chinach, a na początku marca tego roku trafił do Europy i obu Ameryk. W związku z tym CD Projekt RED ogłosiło dzisiaj na swoim Facebooku, że w ramach pomocy walki z pandemią przekazali 4 miliony złotych, współpracując na tym polu z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

"Dziś przekazaliśmy 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem — połowę tej kwoty jako CD PROJEKT S.A., a drugą połowę prywatnie. Część prywatna została sfinansowana przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd CD PROJEKT.

Chcielibyśmy również podziękować całej służbie medycznej i wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z wirusem. Z narażeniem własnego zdrowia codziennie walczycie o nasze — wasza ciężka praca to dla nas inspiracja. Mamy też apel do wszystkich, którzy czytają tę wiadomość: potraktujcie poważnie to, co się dzieje wokół nas. Słuchajcie zaleceń tych, którzy znają się na zdrowiu publicznym. Zostańcie w domu i nie dajcie się wirusowi!" - napisano na oficjalny profilu "RED-ów" na Facebooku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   18:30, 25.03.2020
Fajnie z ich strony. Szanuję za ten gest.
2 kudosTheCerbis   @   18:36, 25.03.2020
Ekhm. Wirus (należący do grupy koronawirusów) to SARS-CoV-2. Choroba nim wywołana to COVID-19.
0 kudosMicMus123456789   @   19:49, 25.03.2020
I to się chwali, szacuneczek. Ciekawe kto jeszcze się dołoży do pomocy.