Star Wars 1313 - nowa miejscówka na screenshocie z anulowanej gry

Do sieci trafił nowy screenshot z anulowanego w 2013 roku Star Wars 1313.

@ 25.03.2020, 10:42
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps3, xbox 360

Star Wars 1313 - nowa miejscówka na screenshocie z anulowanej gry

Star Wars 1313 całkiem niesłusznie, moim zdaniem, umarło w bólach - wewnętrzna ekipa z firmy LucasArts, która przygotowywała projekt przygodowej gry akcji w uniwersum Gwiezdnych Wojen (który finalnie i tak dostaliśmy pod postacią Star Wars Jedi: Upadły Zakon) w 2013 roku anulowała przedsięwzięcie, pozostawiając graczy z kilkoma promocyjnymi materiałami i fragmentem z rozgrywki. Kilka lat później na forum Reddit pojawił się zupełnie nowy screenshot ze wspomnianej gry z nieprezentowanej wcześniej lokacji!

Widoczny poniżej obrazek opublikował użytkownik LifeByTheSword w wątku poświęconym uniwersum Star Wars na Reddicie. Co znamienne, miejscówki nie pokazano na jakichkolwiek screenshotach czy zwiastunie, co może sugerować, że jakaś wersja Star Wars 1313 jest dostępna i grywalna.

W każdym razie losy biednej przygodówki akcji od LucasArts zapoczątkowały upadek kolejnych klocków domina. Electronic Arts, które w związku z umową z Disneyem, właścicielem praw do całej marki Star Wars, zadeklarowało się na stworzenie 10 gier z tego uniwersum, zleciło studiu Visceral Games, autorom marki Dead Space, wykonanie podobnego tytułu (zabierając z niego pewne elementy) - Visceral również zostało z anulowaną i nieskończoną (a podobno już na finiszu procesu twórczego) grą (finalnie również samo studio zostało rozwiązane). Ostatecznie produkt końcowy dostarczyła ekipa Respawn Entertainment pod postacią wspomnianego Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Te dwie trzynastki w tytule od początku nie wróżyły nic dobrego.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:35, 26.03.2020
Nie wydaje mi się, by Upady Zakon był stworzony na podwalinach 1313. UZ był fajny, ale taki ...dziecinny. Natomiast SW 1313 zanosiło się na mroczną opowieść. Bardzo żałuję, że porzucili ten pomysł. Ileż można ogrywać i wałkować tematy Ostatnich Rycerzy Jedi. Ostatnimi czasy coraz częściej dowiadujemy się, że tych Last Jedi jest więcej. Coraz to wyskakuje kolejna ostatnia nadzieja Republiki Dumny
0 kudosTheCerbis   @   11:39, 26.03.2020
Chyba wszyscy żałują SW 1313. Może jednak kiedyś doczekamy się czegoś o podobnej koncepcji.