Sony potwierdza - PlayStation 5 zadebiutuje w okresie świąt 2020

Mimo zamieszania na całym świecie, Sony nie planuje zmieniać debiutu PS5.

@ 23.03.2020, 23:27
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
ps5

Firma Sony przygotowała na swojej oficjalnej stronie informację, wedle której PlayStation 5 ma trafić na rynek zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami. Niestabilna sytuacja na świecie - przynajmniej na chwilę obecną - nie jest powodem do opóźnienia daty premiery urządzenia.

Oprócz potwierdzenia premiery w okresie świąt 2020, Sony wystosowało krótki komunikat:

"Zaczęliśmy udostępniać więcej szczegółowych informacji dotyczących składników technicznych i sprzętowych, dzięki którym PlayStation 5 jest tak innowacyjną i mocną platformą — ultraszybki dysk SSD, zintegrowany niestandardowy system I/O, niestandardowy procesor graficzny AMD z funkcją ray-tracing oraz niezwykle realistyczny dźwięk 3D. Dzięki tym możliwościom PS5™ programiści będą mogli maksymalnie wykorzystać swoją kreatywność, tworzyć rozległe światy i nowe formy rozgrywki."

Jest to kolejne potwierdzenie świątecznej premiery nowych konsol - wcześniej podobne wnioski wysnuwali branżowi analitycy. Czas pokaże, czy faktycznie PlayStation 5 znajdziemy pod choinką.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   20:30, 24.03.2020
Wszystko niby fajnie, ale nadal nie wiadomo kiedy świat wróci do swojej normalnej rutyny, więc takie hasła są mocno naciągane.
0 kudosdabi132   @   08:54, 25.03.2020
Myślę, że sytuacja na świecie nie zmieni się zbyt mocno do końca roku. Nim szczepionka na tego wirusa trafi do masowej produkcji to minie jakiś rok testów. Wydaje mi się że firmy są tego świadome, dlatego też nie rezygnują z wydania konsol pod koniec bieżącego roku.