Wiemy, jak działać będzie pamięć zewnętrzna dla PlayStation 5

Dzięki pamięci zewnętrznej będziemy w stanie przechowywać więcej danych.

@ 18.03.2020, 21:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Wiemy, jak działać będzie pamięć zewnętrzna dla PlayStation 5

Sony postanowiło wreszcie ujawnić specyfikację techniczną PlayStation 5, a przy okazji poznaliśmy garść nowych szczegółów na temat konstrukcji. Dowiedzieliśmy się m.in. tego, w jaki sposób będziemy w stanie rozszerzyć ilość przestrzeni dostępnej dla gier.

PlayStation 5 dysponować będzie dyskiem SSD, a także specjalnym slotem NVMe, który pozwoli nam dołożyć nieco miejsca na gry, aplikacje oraz wszelkie inne zastosowania. Jak się jednak okazuje, nie każdy napęd NVMe będzie działał, albowiem musi spełnić kilka wymagań i posiadać certyfikat.

Po pierwsze, karta rozszerzająca pojemność będzie musiała się fizycznie zmieścić do slotu M.2, umieszczonego na konsoli. Po drugie, platforma będzie sprawdzać czy pamięć spełnia wymagania, jeśli chodzi o wydajność (szybkość transmisji danych na poziomie 5,5 GB/s). Będzie ona kluczowym elementem.

Napędy zewnętrznie będą niestety wolniejsze (przynajmniej początkowo) od wewnętrznego i działać będą z pewnym ograniczeniem. Chodzi o to, że niemożliwym będzie umieszczanie gier z PS5 na tego typu dyskach. Skopiujemy na nie natomiast praktycznie wszystko, co będzie związane z wsteczną kompatybilnością oraz multimediami.

Więcej informacji na temat PlayStation 5 niebawem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?