Xbox z serii X dostanie całkiem nowy kontroler

Pad zaoferuje wygodniejszy w obsłudze krzyżak.

@ 17.03.2020, 11:38
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox x/s

Xbox z serii X dostanie całkiem nowy kontroler

Xbox z serii X dysponować będzie całkiem nowym kontrolerem, a Microsoft obiecuje, że jednym z najważniejszych jego elementów będzie zmodernizowany krzyżak. Sam pad ma być też wygodniejszy.

Mimo że kontroler dla Xboksa z serii X będzie przypominał wyglądem obecnie dostępne konstrukcje, zaoferuje kilka kluczowych modyfikacji, o czym informuje nas jego projektant, Ryan Whitaker, rozmawiając z redakcją Xbox Wire.

"Jedną z kluczowych zmian jest poprawa wygody korzystania z kontrolera niezależnie od rozmiaru dłoni, a w szczególności w przypadku dłoni małych. Wzorując się na dłoniach przypominających te przeciętnego 8-latka, znaleźliśmy, że możemy poprawić wygodę korzystania z pada dla milionów ludzi bez wpływu negatywnego dla osób o większych dłoniach. Uzyskaliśmy to zaokrąglając bumpery i delikatnie zmniejszając oraz zaokrąglając elementy dookoła spustów. Delikatnie wyrzeźbiliśmy też uchwyty".

Nowy kontroler to nie tylko zmiany w wyglądzie, ale również nowa elektronika, która zmniejszy opóźnienie. Jak twierdzi Whitaker, każda milisekunda jest tu na wagę złota. Istotny będzie też całkiem nowy krzyżak, który zobaczyć możecie na powyższych fotkach.

"Nowy krzyżak poprawi wydajność oraz dostępność dla wszystkich stylów grania. To jedna z moich ulubionych rzeczy w nowym projekcie. Patrząc na szeroką gamę gatunków gier oraz stylów grania, krzyżak jest wykorzystywany na wiele różnych sposobów".

Więcej na temat konsoli Xbox z serii X znajdziecie w poprzednich wiadomościach - zachęcamy do ich przejrzenia.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?