Xbox serii X skorzysta z autorskiej technologii kart pamięci

Tajemniczy slot z tyłu obudowy Xboksa serii X dedykowany jest specjalnym kartom pamięci rozszerzającym dysk twardy.

@ 17.03.2020, 11:14
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
xbox x/s

Xbox serii X skorzysta z autorskiej technologii kart pamięci

Wygląda na to, że nowy Xbox zostanie dostarczony na umówiony termin - końcówkę tego roku. W zaprezentowanych wczoraj materiałach filmowych (a także tekstowych) utrzymywano, że terminem wydania nowej konsoli nadal są "święta 2020". Niemniej jednak oprócz wielu technicznych informacji, do sieci trafiło sporo filmików od YouTuberów, którzy w jednym z oddziałów MS mogli dotknąć i zagrać na Xboksie serii X - dzięki nim poznaliśmy przeznaczenie tajemniczego slotu z tyłu obudowy nowej konsoli!

Okazuje się, że niepasujące do żadnej znanej wtyczki miejsce na tylnym panelu Xboksa serii X w istocie - jak niektórzy dobrze zgadli - dedykowane jest rozszerzeniu pamięci. Jak dowiedzieliśmy się podczas wczorajszego ogłoszenia, standardowo nowa konsola będzie posiadać dysk twardy NVMe SSD o pamięci jednego terabajta. Jednak slot z tyłu będzie w stanie przyjąć tylko specjalne, dedykowane Xboksowi swoiste karty pamięci! Potwierdził to Larry Hryb:

Nadal oczywiście będzie można podpiąć do jednego z kilku wejść USB zewnętrzny dysk twardy (HDD lub SSD), jednak by uzyskać najlepszą optymalizację (tzw. architektura Velocity) i przepustowość, zalecane będą wspomniane karty wyprodukowane przez firmę Seagate oraz korzystanie z tylnego slotu. Nie znamy ich ceny ani dostępnych pojemności!


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?