Anulowanie E3 2020 - Microsoft i Ubisoft zorganizują swoje wydarzenia

Phil Spencer z Microsoftu i Ubisoft zapowiedziały, że pomimo anulowania tegorocznego E3, same zorganizują własne wydarzenia.

@ 11.03.2020, 19:51
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
inne

Koronawirus przejmuje powoli wszystkie sfery naszego życia - tylko dzisiaj rząd ogłosił, że od poniedziałku (a w praktyce od dzisiaj) zostają zamknięte ośrodki dydaktyczne, w tym szkoły oraz uniwersytety, a także miejsca kultury takie jak muzea, kina, teatry itp. Sytuacja dosięgnęła nawet największe branżowe targi - Electronic Entertainment Expo! Z powodu rozprzestrzeniania się groźnego (głównie dla osób starszych i z osłabionym układem odpornościowym) wirusa, organizatorzy imprezy, firma Entertainment Software Association, oficjalnie odwołała E3 2020.

Mimo to wydaje się, że firmy prezentujące swoje produkty i dotychczas występujące na wielkiej scenie w Los Angeles - takie jak Microsoft czy Ubisoft - nie przejęły się anulowaniem największego branżowego wydarzenia. Obie, poprzez swoje profile na Twitterze, ogłosiły, że mimo przeciwności losu zorganizują wydarzenia poświęcone swoim nadchodzącym produktom!

Oczywiście ani MS, ani Ubi nie planują zorganizowania ogromnej konferencji. Chodzi przede wszystkim o "cyfrowe doświadczenie", czyli stream z np. przygotowanego studia, w trakcie którego zostaną zaprezentowane atrakcje, mające docelowo być pokazane w czerwcu w Stanach Zjednoczonych. Phil Spencer, szef Xboksa, zapowiedział już tego typu inicjatywę - detale zostaną przedstawione w "nadchodzących tygodniach". Spodziewać się na nim możemy ujawnienia wielu szczegółów na temat nadchodzącego Xboksa z serii X. Ubisoft uczynił podobnie, zapowiadając tożsamy format.

Jednocześnie nie wiemy czy te wydarzenia w ogóle odbędą się w czerwcu. Anulowanie E3 prawdopodobnie rozstrzeli eventy tego rodzaju po kalendarzu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?