Kylotonn Games, autorzy WRC, tworzą nową część Test Drive Unlimited!

W wywiadzie jeden z pracowników firmy Nacon, będącej właścicielem praw do marki Test Drive Unlimited, zdradził, że studio Kylotonn Games tworzy nową część serii.

@ 04.03.2020, 08:57
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
inne

Kylotonn Games, autorzy WRC, tworzą nową część Test Drive Unlimited!

W 2016 roku potwierdzona została informacja, że markę Test Drive Unlimited kupiła od Atari firma BigBen Interactive (teraz Nacon). Długo jednak przyszło nam czekać na jakiekolwiek informacje odnośnie "trójki" lub innego tworu spod szyldu cyklu TDU. Aż do tego roku, bowiem w jednym z wywiadów prezes Naconu wygadał się, że nowe Test Drive Unlimited robi ekipa Kylotonn Games!

W trakcie rozmowy z redakcję serwisu VentureBeat, człowiek odpowiedzialny za pion wydawniczy w firmie Nacon, Benoit Clerc, jasno powiedział, że studio Kylotonn Games (znane też jako KT Racing), tworzy największy projekt w swojej dotychczasowej karierze (związanej głównie z adaptacją marki WRC do wirtualnego świata komputerów oraz konsol) - nową odsłonę Test Drive Unlimited! Niestety, o jakichkolwiek szczegółach nie było mowy, a zatem na te przyjdzie nam jeszcze poczekać - choć prawdopodobnie pierwsze karty zostaną odkryte jeszcze w tym roku.

Seria Test Drive Unlimited pokazała się w 2006 roku jako sandboksowa ścigałka w tropikalnym klimacie - trafialiśmy na wyspę Ohau i mieliśmy blisko 125 licencjonowanych pojazdów oraz ponad 1 600 kilometrów dróg asfaltowych i szutrowych. Tytuł przyjął się znakomicie (79 punktów w wersji na PC i 82 na Xboksa 360 w portalu Metacritic robią wrażenie). Test Drive Unlimited 2 z kolei wypadło nieco gorzej (średnia już tylko 68/100), aczkolwiek niewątpliwą zaletą był imprezowy - podobnie jak w "jedynce" - klimat. Tym razem Ohau zamieniono na Ibizę, a tytuł otrzymał bardziej festiwalowy sznyt, znany dzisiaj m.in. z serii Forza Horizon.


Sprawdź także:
Test Drive Unlimited

Test Drive Unlimited

Premiera: 16 marca 2007
PC, PS2, PSP, XBOX 360

Test Drive to jedna z najstarszych serii gier wyścigowych. Swój debiut miała jeszcze w latach osiemdziesiątych. Od czasów pierwszej edycji gry oczywiście mnóstwo rzeczy u...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   14:32, 04.03.2020
Wreszcie wyjdą porządne sandboxowe wyścigi. Trzymam kciuki za tą grą.
0 kudosTheCerbis   @   14:43, 04.03.2020
Biorąc pod uwagę, że to Kylotonn, może z tego wyjść coś bardzo przeciętnego.
0 kudosmrPack   @   20:18, 04.03.2020
Cytat:
studio Kylotonn Games tworzy nową część serii
Moje zainteresowanie tym tytułem właśnie spadło do minimum Dumny
0 kudosdabi132   @   19:24, 05.03.2020
Dokładnie. Seria WRC to średnie, arkadowe gry rajdowe. Chociaż trzeba przyznać, że twórcy co roku starają się coś dodać, poprawić żeby to wyglądało lepiej. Wydaje mi się, że WRC jednak zasługują na lepszą produkcję, oferującą więcej zawartości i przynajmniej prawdziwe OS'y. Przy Test Drive, nie muszą niczego jednak odwzorowywać (oprócz samochodów). Może wyjść z tego dobra gra, a może też wyjść słabizna.