Rozgrywki esportowe w grze FIFA są rozwiązywane przy pomocy zabawy w papier, kamień i nożyce

Electronic Arts praktykuje dość dziwne rozwiązania w przypadku problemów z serwerami.

@ 02.03.2020, 10:06
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one

Zaskakujące informacje docierają do nas od jednego z graczy esportowych, wyspecjalizowanych w grze FIFA. Jak się okazuje, ze względu na problemy z serwerami, spotkanie owego gracza zostało rozegrane za pomocą zabawy "papier, kamień i nożyce".

Niejaki Shaun Galea opublikował na Twitterze dość zaskakującą notkę, z której dowiadujemy się, że uczestniczył w rozgrywkach esportowych w grze FIFA. Kiedy doszło do jego spotkania z niejakim Hasanem Ekerem gracze nie byli się w stanie znaleźć na serwerach, a Electronic Arts wpadło na zaskakujący sposób rozwiązania problemu.

"Nie mogę w to uwierzyć. Musieliśmy zagrać w papier, kamień i nożyce ponieważ nie mogliśmy siebie znaleźć i zaprosić w trakcie licencjonowanych przez EA kwalifikacji. Problemem były serwery FIFA".

"Cała ciężka praca z fazy pierwszej poszła na nic. Przychodzi faza druga, a ja przegrywam w papier, kamień i nożyce. Cóż więcej mogę powiedzieć? Brak słów. Z 2:0 na 2:3".

Żeby nie było, że gracz ściemnia, zaskakującą sytuację potwierdził "zwycięzca", również publikując niedługi wpis na Twitterze, z którego wynika, że zabawa w papier, kamień i nożyce faktycznie miała miejsce.

Skąd to całe zamieszanie? Ano stąd, że profesjonalni gracze esportowi ćwiczą miesiącami, a nawet latami, by wygrywać w turniejach. Uczestnictwo w takich inicjatywach to dla niejednego z nich jedyne źródło utrzymania, a Electronic Arts tak niepoważnie do nich podchodzi.

Wydawca cyklu FIFA jak na razie nie skomentował oficjalnie sytuacji.


Sprawdź także:

FIFA 20

Premiera: 27 września 2019
PS4, PC, XBOX ONE, SWITCH

FIFA 20 to najnowsza odsłona najpopularniejszej gry piłkarskiej sięgającej początków lat '90.Włodarze z Electronic Arts postanowili dokonać małej rewolucji i połączyli tr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosgeass   @   22:05, 05.03.2020
Ta gra w tym roku to Żart. Kompletnie nic nie działa w tym bublu. Po każdym patchu zamiast lepiej jest wręcz gorzej. Chyba jak każdy, myślałem że po FIFA19 gorzej być nie może... A jednak EA powiedziało "hold my beer" i cyk mamy FIFA20.
Do fatalnej gry, fatalnych serwerów, tego kabaretu jaki się dzieje w scenie "e-sportowej", dochodzi jeszcze cała sytuacja z Kurtem, groźba wyrzucenia realnych drużyn z rozgrywek Copa Libertadores jeśli Ci nie udostępnią praw do zawodników, herbów i nazw drużyn. A jeszcze mam cały czas w pamięci "mechanikę niespodzianki".
Żałosna firma, nic dziwnego, że są uznawani za najgorszą firmę. Bo chyba nie ma większych niekompetentnych klaunów niż EA.