Hideo Kojima zostanie nagrodzony przez organizatorów gali BAFTA

Japoński twórca zostanie nagrodzony za kreatywny wkład w rozwój gamingu na gali BAFTA.

@ 27.02.2020, 19:05
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4

Twórca kultowej marki Metal Gear, Hideo Kojima, otrzyma stypendium BAFTA „w uznaniu za wybitny i wyjątkowy wkład” w przemysł gier.

„Bardzo dziękuję za tę cenną nagrodę stypendialną BAFTA. Jestem bardzo zaszczycony i chciałbym skorzystać z tej chwili, aby zastanowić się nad wieloma poprzednikami, którzy przyszli przede mną, ponieważ głęboko szanuję ich wkład w rozrywkę, czy to w filmach, telewizji czy grach. Chciałbym również podziękować tym, którzy wspierali mnie przez lata i będę nadal angażować się w tworzenie nowych i innowacyjnych projektów, które popchną świat rozrywki do przodu ”, powiedział Kojima w oświadczeniu.

Kojimę znać możecie m.in. z gier Snatcher, Policenauts, z serii Zone of the Enders i Death Stranding. Ostatnia produkcja zdobyła nagrody za Best Game Direction, Best Score/Music i Best Performance na The Game Awards 2019.

Dyrektor naczelna BAFTA, Amanda Berry, zachwyciła się wpływem, jaki gry Kojimy wywarły na medium. „Cieszę się, że doceniamy niezwykłą karierę Hideo Kojimy w stypendium BAFTA, najwyższym wyróżnieniu Akademii” - powiedziała Berry. „Kojima jest pionierem wielu gier i jest szanowany na całym świecie za swoją innowacyjną pracę”. Nominacje do nagród BAFTA Games 2020 zostaną ogłoszone 3 marca, a wydarzenie odbędzie się 2 kwietnia.

Oczywiście nie jest to pierwsza nagroda, którą Kojima zgromadził przez lata w branży. Projektant i reżyser został nominowany do siedmiu nagród BAFTA Games Awards. Otrzymał nagrodę za całokształt twórczości na konferencji Game Developers Conference 2009, a także nagrodę AIAS Hall of Fame podczas 19. dorocznego D.I.C.E. Warto wspomnieć również o wyróżnieniu Industry Icon Award na The Game Awards 2016.


Sprawdź także:

Death Stranding

Premiera: 08 listopada 2019
PS4, PC

Death Stranding to nowa gra znanego japońskiego producenta, Hideo Kojimy. Autor m.in. marki Metal Gear Solid po opuszczeniu firmy Konami dostał finansowe i techniczne wsp...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   11:52, 28.02.2020
Zasłużona nagroda i motywacja dla niego, by nadal tworzyć gry według swojego stylu i wizji.