Nowy interfejs użytkownika Xboksa One mocno przypomina ten z PlayStation 4

Aktualizacja oprogramowania jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

@ 26.02.2020, 09:55
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one

W sieci pojawiła się kolejna aktualizacja systemu operacyjnego konsoli Xbox One. Prócz zmian w samym kodzie, mamy też kolejną modyfikację interfejsu użytkownika. Microsoft postanowił chyba wreszcie przestać kombinować i poszedł w kierunku obranym przez Sony.

Nowy interfejs użytkownika systemu konsoli Xbox One dość mocno przypomina rozwiązanie opracowane na potrzeby PlayStation 4. Mamy więc sporych rozmiarów kafelki, które jesteśmy w stanie przewijać. Co ciekawe, rzędy aplikacji jesteśmy w stanie modyfikować, a nawet dodawać i usuwać całe nowe kategorie.

Aktualizacja początkowo dostępna była tylko dla osób, będących częścią programu testerów. Teraz mogą zaciągnąć ją wszyscy - jest ona bowiem dostępna dla każdej konsoli i pobierze się automatycznie, zaraz po tym, jak odpalicie platformę.

Jeśli chodzi o mniej widoczne zmiany, Microsoft ponownie zoptymalizował działanie systemu, dodał możliwość modyfikowania wyświetlania powiadomień, nowe ikonki dla gier i wiele więcej. Koniecznie zaktualizujcie oprogramowanie, aby później, mając chwilę na granie, nie czekać aż proces dobiegnie końca.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?