Kontroler PlayStation 5 będzie w stanie monitorować pracę serca?

Na to przynajmniej wskazuje patent, jaki Sony zgłosiło do urzędu.

@ 25.02.2020, 10:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Sony wciąż nie zdradziło zbyt wielu informacji na temat PlayStation 5, ale co jakiś czas trafiają do nas różne ciekawe skrawki detali. Tym razem mamy ciekawostkę dotyczącą kontrolera DualShock 5.

Japończycy zgłosili specjalny patent, z którego wynika, że DualShock 5 może być nad wyraz ciekawym urządzeniem. Z dokumentu wynika, że gamepad będzie w stanie gromadzić dane dotyczące pracy serca oraz potu. Zrobi to przy pomocy specjalnych czujników.

Owe czujniki będą oczywiście zamontowane na obudowie urządzenia. Nie wiadomo natomiast do czego wykorzystane zostaną gromadzone przez niego dane. Mogłyby w jakiś sposób wpływać na przebieg rozgrywki, ale w tym momencie nie wiadomo jak.

Patent nie oznacza automatycznie jego zastosowania, a w związku z tym czekamy na więcej informacji. Jak tylko się pojawią jakieś detale, będziemy Wam je przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosSadzio   @   19:12, 25.02.2020
Po co? Bateria w DS4 za długo trzymała, że kombinują z kolejnymi bzdurnymi bajerami?
0 kudosshuwar   @   08:00, 26.02.2020
Nie głupie, to dawałoby dodatkowe możliwości w grach. Śledząc przerażenie, możemy dostosowywać fabułę w grach np. typu survival horror.
0 kudosguy_fawkes   @   08:41, 26.02.2020
Z czymś takim DS5 to już w ogóle będzie działać pewnie ze 2h. ;) Niemniej ciekawy pomysł, choć częstotliwość bicia serca czy potliwość nie muszą być wcale powiązane z grą. Inna kwestia, że mądrze projektując rozgrywkę, da się bez takich rzeczy sterować poziomem osaczenia gracza w zależności od jego stylu gry i wyników, jak to było w RE4 czy L4D.
0 kudosdabi132   @   09:47, 26.02.2020
Jeśli zwiększą czas pracy baterii to taka funkcja może być jak najbardziej ciekawa, i dać nowe możliwości twórcom gier.