Electronic Arts opracowywało spin-off serii Star Wars: Battlefront

Jak się jednak okazuje, dzieło zostało anulowane.

@ 24.02.2020, 15:33
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x

Electronic Arts od kilku lat pracuje nad grami w uniwersum Gwiezdnych Wojen i mimo że lata lecą, do tej pory na rynek trafiły zaledwie trzy projekty: dwie, raczej średnie, części cyklu Battlefront oraz bardzo udane Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Co ciekawe, wydawca regularnie anuluje kolejne przedsięwzięcia, a jednym miał być spin-off Battlefronta.

Wieści na temat projektu, w który nigdy nie będzie nam dane zagrać, docierają do nas za sprawą redaktora Kotaku, niejakiego Jasona Schreiera. Tytuł kodowo zwany Viking miał trafić do sprzedaży w roku bieżącym, mniej więcej w okolicy premiery konsol następnej generacji. Tak jednak się nie stanie.

Nad Vikingiem pracowały rzekomo dwa studia: EA Vancouver oraz Criterion Games. Obaj deweloperzy zostali oddelegowani do innych tytułów, a Viking, mający być spin-offem Star Wars: Battlefront, nie ujrzy światła dziennego, dołączając do anulowanych wcześniej Ragtag (dzieło Visceral) oraz Orca (produkcja EA Vancouver).

Ze względu na powyższe, czekamy na kolejne informacje. W tym momencie Electronic Arts pracuje nad dwoma tytułami, których akcja toczy się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jedna to kontynuacja Star Wars Jedi: Upadły Zakon (którego poradnik polecamy Waszej uwadze). Drugiej nie ujawniono i wiemy tylko, że to tytuł o mniejszej skali. Kontynuację Star Wars Jedi: Upadły Zakon potwierdził Jason Schreier.


Sprawdź także:

Star Wars: Battlefront 2015

Premiera: 17 listopada 2015
PS4, XBOX ONE, PC

Star Wars: Battlefront to kolejna odsłona gier akcji, osadzonych w uniwersum wykreowanym przez George'a Lucasa. Jest to zarazem pierwsza część przygotowana przez EA DICE,...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?