Sony nie przybędzie na GDC 2020

Korporacja obawia się koronawirusa oraz ograniczeń w podróżowaniu.

@ 21.02.2020, 12:53
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Już za niespełna miesiąc, a konkretniej pomiędzy 16, a 20 marca bieżącego roku, odbędzie się GDC 2020. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Sony zamierza odpuścić imprezę ze względu na sytuację związaną z koronawirusem.

"Podjęliśmy trudną decyzję, aby anulować swoje uczestnictwo w Game Developers Conference ze względu na narastające obawy dotyczące COVID-19 (zwanego również koronawirusem)", czytamy w oświadczeniu spółki.

"Uważamy, że to najlepsza opcja w związku z sytuacją związaną z wirusem oraz globalnymi ograniczeniami dotyczącymi podróży i zmieniającymi się każdego dnia. Jesteśmy zawiedzeni anulacją naszego uczestnictwa, ale zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas najważniejsze. Nie możemy się doczekać uczestnictwa w GDC w przyszłości".

Co ciekawe, nie tylko Sony postanowiło odpuścić GDC. Wcześniej na podobny krok zdecydowała się między innymi firma Facebook, która nie pojawi się na imprezie, by promować gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus.

Organizatorzy imprezy ujawnili przy okazji, że kilku innych wydawców także musiało zrezygnować. Chodzi jednak w tym przypadku o firmy pochodzące z Chin, czyli te, których ograniczenia w podróżowaniu dotyczą najbardziej.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?