Firma Embracer, właściciel THQ Nordic, ma już pod sobą ponad 20 studiów deweloperskich

Korporacja nie zamierza zwalniać tempa i planuje nadal inwestować.

@ 20.02.2020, 11:01
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x

Firma THQ Nordic należy do spółki Embracer. Jak się okazuje, jest ona właścicielem już ponad 26 studiów deweloperskich, a zakupy korporacji na tym się nie kończą. Jej szefostwo planuje kolejne.

Embracer najpierw postanowiło powołać do życia THQ, które jakiś czas temu zbankrutowało. W ten sposób powstało THQ Nordic. Firma od kilku lat regularnie produkuje gry ze średniej półki budżetowej, całkiem nieźle sobie radząc i odważniej inwestując w droższe marki.

Żeby był ciekawiej, w tej samej rodzinie znajduje się Koch Media, które niedawno otworzyło polski oddział. Zarówno Koch Media, jak i THQ Nordic należą do wspomnianego Embracer Group. Z ostatniego raportu finansowego dowiadujemy się, że Embracer Group posiada już 26 studiów, w tym Saber Interactive oraz Voxler, a także kilku wydawców, m.in. Deep Silver.

Na chwilę obecną nie wiemy jakie będą kolejne ruchy firmy, ale trzymamy kciuki, aby radziła sobie ona jak najlepiej. Wszak konkurencja w naszej branży oznacza kreatywność. Nie chcemy tylko kolejnych odsłon Call of Duty, FIFA oraz Battlefield.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?