Xbox z serii X będzie posiadał sprzętową akcelerację dźwięku

Specjalny hardware będzie prawdopodobnie odciążał jednostkę centralną.

@ 19.02.2020, 21:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox x

Xbox z serii X będzie jednym z kluczowych punktów wystąpienia Microsoftu w trakcie GDC 2020 w San Francisco. Korporacja planuje w trakcie swojej sesji poruszyć między innymi kwestię dźwięku dopływającego z konsoli.

Jak się okazuje, Xbox X dysponuje specjalnym sprzętem, mającym za zadanie akcelerację dźwięku. Nie wiemy co dokładnie wspomniany hardware miałby robić, ale najprawdopodobniej chodzi po prostu o odciążenie procesora i zapewnienie graczom bardziej sugestywnych doznań.

Szczegóły na temat powyższego aspektu nowego Xboksa powinny napłynąć do nas ze wspomnianego GDC 2020. Jak tak się stanie, będziemy Was oczywiście informować. Może być ciekawie, albowiem na sesji giganta z Redmond pojawią się m.in. projektanci dźwięku odpowiedzialni za ten element gier Borderlands 3 oraz Gears or War 5.

Premiera Xboksa X zaplanowana została na końcówkę bieżącego roku. Konkretnego terminu niestety nie ujawniono.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?