Resident Evil 2 Remake sprzedał się w nakładzie prawie 6 mln egzemplarzy

Wygląda na to, że survival horrory - dobre survival horrory - bez problemu przyciągają do siebie graczy.

@ 13.02.2020, 09:08
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Resident Evil 2 Remake sprzedał się w nakładzie prawie 6 mln egzemplarzy

Firma Capcom zaktualizowała ostatnio listę najlepiej sprzedających się gier w swoim katalogu. Chodzi konkretnie o tytuły, które zdołały się rozejść w nakładzie przekraczającym 1 milion egzemplarzy. Dzięki temu wiemy jak poszczególne projekty rozeszły się do końca 2019 roku.

Z zestawienia wynika, że najlepiej sprzedającym się przedsięwzięciem spółki jest Monster Hunter World. Trafiło ono w ręce ponad 14,9 mln graczy. Na kolejnych pozycjach widnieje niebywale popularny remake Resident Evil 2, który przyciągnął do siebie aż 5,8 mln osób. Jeśli także kupiliście, pamiętajcie o naszym poradniku.

Co ciekawe, lepiej od podrasowanej "dwójki" sprzedaje się Resident Evil VII, które znalazło już ponad 7 mln nabywców - do niego również mamy dla Was poradnik. Na dalszych pozycjach widnieją oczywiście inne projekty Capcomu, a wśród nich Devil May Cry 5 (około 3,1 mln sprzedanych egzemplarzy) oraz Devil May Cry 4 (3 mln opchniętych sztuk).

Pozostaje nam gratulować osiągnięcia i życzyć kolejnych sukcesów. Widać, że solidne gry nadal świetnie się sprzedają, a gatunek survival horrorów wcale nie jest taki niszowy, jak mogłoby się wydawać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   10:07, 13.02.2020
O ile RE 7 nie za bardzo mi podszedł, to w RE 2 Remake grało mi się świetnie i nawet chcę się pokusić o platynę, bo niewiele mi zostało do jej zdobycia Puszcza oko
0 kudosfebra1976   @   10:11, 13.02.2020
Ja tylko czekam na rimejk trójeczki, przejdę obie odsłony ciurkiem. Po cichu liczę na powiązania obu gier, może zaliczę drobny zawód ale co tam.