The Outer Worlds - sprzedaż gry przekroczyła 2 mln kopii

Wydawca jest raczej zadowolony z wyniku.

@ 08.02.2020, 17:57
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, switch, ps4, xbox one

Firma Private Division podzieliła się świeżymi wynikami sprzedaży The Outer Worlds. Najnowsza marka od studia Obsidian Entertainment osiągnęła sprzedaż na poziomie przeszło 2 mln kopii.

Wynik ten zadowala wydawcę, choć może nie jest jakiś super spektakularny. Mamy jednak do czynienia z zupełnie nową marką, a kolejnym czynnikiem, który zapewne obniżył sprzedaż, jest obecność gry w usłudze Xbox Game Pass - już od dnia premiery.

Jak twierdzi Strauss Zelnick, CEO Take-Two (do którego należy Private Division), wrzucenie The Outer Worlds do Game Passa było swego rodzaju eksperymentem, na który mogli sobie pozwolić.

"To był swego rodzaju test. Jesteśmy zadowoleni z jego wyników... Obecność gry w Game Pass od dnia debiutu to zupełnie nowe podejście względem naszych dotychczasowych ruchów. Uważamy, że model subskrypcyjny jest przyjazny raczej dla całości katalogu, niż głośnych tytułów z pierwszej linii. Podjęliśmy jednak przemyślaną decyzję w tej kwestii." - wyjaśnia.

Powyższą wypowiedź można odebrać dwuznacznie. Być może faktycznie The Outer Worlds wykręciłoby znacznie lepsze wyniki, gdyby nie obecność w Game Pass. Gra mogłaby wygenerować większe zyski, ale tak bogaty wydawca jak Take-Two mógł sobie pozwolić na próbę eksperymentu. Słowa te mogą jednak oznaczać, że kolejne gry od Take-Two nie trafią do abonamentowej usługi Microsoftu, a przynajmniej nie w dniu premiery. Cóż, zobaczymy.


Sprawdź także:

The Outer Worlds

Premiera: 25 października 2019
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

The Outer Worlds to połączenie pierwszoosobowej gry akcji, strzelanki oraz elementów  cRPG-owych w klimatach postapokaliptycznego science-fiction. Za projekt odpowiada st...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:24, 09.02.2020
A ja się nadal nie mogę przekonać, by spróbować. Oglądam gameplaye i obawiam się "sztuczności", "kolorowatości" i lekkiej drętwoty.
0 kudosGuilder   @   15:50, 09.02.2020
A jak Ci się podobało New Vegas, i co dla Ciebie w tamtej grze było najlepsze i najgorsze?
0 kudoskobbold   @   18:53, 10.02.2020
Mam podobne odczucia. Z każdym obejrzanym filmem i przeczytaną recenzją utrwalałem się w przekonaniu, że to jednak nie tytuł dla mnie i będę żałował zakupu.
@Guilder nie wiem czy to można porównywać do NV, sama podobna mechanika to nie wszystko. Tu jest zupełnie inny klimat.
0 kudosshuwar   @   08:08, 11.02.2020
Nie grałem w New Vegas. Mogę powiedzieć tyle, że podobał mi się Fallout 4, trójki nie ukończyłem, za toporne było to.
0 kudosDirian   @   11:19, 11.02.2020
Outer Worlds jest w Xbox Game Pass to można sobie po taniości sprawdzić. Ja trochę pograłem ale nie do końca mi podchodzi, na plus na pewno fajne dialogi i jakiś taki unikalny klimat. Bardzo nie podchodzi mi natomiast system strzelania, jest totalnie wyzbyty z emocji przez co po prostu odechciewa się grać. Sama gra nie jest natomiast przesadnie drewniana, tylko (albo aż) to strzelanie...
0 kudosguy_fawkes   @   13:50, 11.02.2020
Owszem, balistyka to totalne drewno, ale gra zdecydowanie nadrabia wizją świata, gdzie człowiek jest praktycznie własnością korporacji. Polecam mimo wszystko zagryźć zęby i spróbować, bo to nie pierwsza gra, dla której warto przecierpieć pewne mechaniki.
0 kudosGuilder   @   19:12, 11.02.2020
Cytat: kobbold
Tu jest zupełnie inny klimat.
Klimat sobie sprawdzisz na zwiastunie. Mechanikę, czucie postaci, sterowanie - to już ciężej. A pod tymi względami TOW jest podobne do FNV, w pozytywnym i negatywnym tego znaczeniu.

Wizja świata owszem, byłaby interesująca, gdyby Obsidian nie podszedł do tego głupkowato. Za dużo śmieszkowania, żeby dobrze wczuć się w fabułę.

Ze sterowaniem zgoda, w większości jest ciężko, ale są dwa wyjatki: snajperka i karabin maszynowy. Grając na te dwie bronie można czerpać sporo radości z eliminacji przeciwników.
Dodaj Odpowiedź