Ubisoft planuje wydać aż 5 gier AAA do kwietnia 2021 roku

Korporacja przygotowuje już też tytuły dla konsol następnej generacji.

@ 07.02.2020, 12:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Ubisoft planuje wydać aż 5 gier AAA do kwietnia 2021 roku

Firma Ubisoft ujawniła swoje najnowsze wyniki finansowe, dotyczące trzeciego kwartału bieżącego roku fiskalnego. Dowiedzieliśmy się dzięki temu o kondycji korporacji, a przy okazji poznaliśmy jej plany na najbliższe miesiące i lata.

Jeśli chodzi o sprawy czysto finansowe, Francuzi zanotowali znaczący spadek w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Sprzedaż gier spadła o 25,9%, do poziomu 456 mln dolarów, w stosunku do 562 mln rok do roku. Obroty także zaliczyły spadek mniej więcej o taką samą liczbę punktów procentowych.

Remedium na obecny stan rzeczy mają być gry, które trafią w ręce graczy w najbliższych miesiącach. Choć w raporcie nie ma konkretnych terminów wydania poszczególnych tytułów, pomiędzy 2020, a 2021 rokiem dostaniemy aż pięć nowych projektów z kategorii AAA.

Trzy tytuły to Gods and Monsters, Rainbow Six Quarantine oraz Watch Dogs: Legion. Zostaną one wydane w trzecim kwartale 2020 roku fiskalnego, czyli pomiędzy wrześniem, a grudniem 2020 roku kalendarzowego. Dwa kolejne dostaniemy pomiędzy styczniem, a marcem kalendarzowego roku 2021.

Nie wiemy niestety o jakich projektach mowa. Można założyć, że jeden z nich to Assassin's Creed. Drugim może być coś nieujawnionego albo np. Beyond Good and Evil 2. Więcej informacji w temacie powinniśmy otrzymać wkrótce, a wówczas na pewno Wam je przekażemy.

Ubisoft przy okazji zdradził, że ma w planie więcej gier, ale większość z nich trafi do sklepów dopiero na kolejnej generacji konsol i w następnym roku fiskalnym, który rozpoczyna się w kwietniu 2021 roku. Oczywiście korporacja nie zdradziła czego możemy się spodziewać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?