Po roku wyłączności, Metro Exodus trafi na Steam - znamy datę premiery

Wyłączność dla Epic Games Store dobiega końca.

@ 06.02.2020, 17:36
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

15 lutego 2019 roku debiutowała gra Metro Exodus i zebrała bardzo dobre opinie w recenzjach. Zadowoleni - w większości - byli też gracze. Jeśli jednak nie ograliście jeszcze tytułu, cierpliwie wyczekując premiery na łamach Steam, to mamy dobre wieści - zagracie już w przyszłym tygodniu!

Właśnie 15 lutego Metro Exodus pojawi się w sprzedaży na Steam. W zasadzie to wypada dodać, że Metro było już wcześniej dostępne w sprzedaży na Steam i jeśli ktoś grę zdążył kupić, to mógł ją na platformie Valve ograć. Na chwilę przed premierą studio 4A Games podpisało jednak zaskakującą i bulwersującą graczy umowę z Epic Games Store, a gra została wycofana ze sprzedaży na Steam, będąc tytułem na wyłączność dla Epic Games Store.

W czerwcu 2019 ta ekskluzywność została jednak w pewien sposób przerwana, bo Metro Exodus trafiło do sklepu wbudowanego w Windows 10, a także jest dostępna w Xbox Game Pass (także na PC). Można było ją więc ograć nie tylko na platformie Epic

Część osób nadal wyczekiwała jednak premiery na Steam i doczeka się jej 15 lutego 2020. Nieco wcześniej, bo 11 lutego zadebiutuje z kolei drugi dodatek fabularny do gry, Sam's Story.


Sprawdź także:

Metro Exodus

Premiera: 15 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Metro Exodus to trzecia odsłona serii gier bazujących na książkach Dmitrija Głuchowskiego o tym samym tytule. Za projektem ponownie stoi ukraińskie studio 4A Games.Gracz ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   11:22, 09.02.2020
To nie studio 4A Games podpisało umowę z Epic, a wydawca Koch Media/Deep Silver. W sumie nawet dobrze wyszło, gra dostała aktualizacje, została w miarę zoptymalizowana. Ciekawe jak z ceną na Steam.