Bloodborne - alternatywne otwarcie gry odnalezione przez modderów

Bloodborne miało mieć pierwotnie zupełnie inne otwarcie, a finalnie ktoś się w kodzie tej superprodukcji do niego dokopał.

@ 07.02.2020, 11:22
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4

Modder Lance McDonald, który niedawno odkrył liczne sekrety P.T., ujawnił teraz pewne wycięte treści z Bloodborne, odkrywając starszą wersję otwarcia gry.

Oryginalne intro do Bloodborne jest krótkie i lakoniczne. To wydobyte przez McDonalda jest dłuższe i zdaje się lepiej wpasowywać w ogólne założenia głównego wątku fabularnego.

Niewidomy starzec - Minister Krwi - opowiada głównemu bohaterowi o tym, jakie jest jego zadanie w Yharnam. Ze scenki dowiadujemy się też o chorobie, która trawi miasto oraz o sposobie jej uleczenia - kluczem ma być oczywiście krew.

Co ciekawe, we wczesnej wersji gry z Ministrem Krwi mogliśmy porozmawiać, pozyskując garść dodatkowych informacji. W finalnej nie było już takiej możliwości. Jeszcze ciekawsze jest to, że po konwersacji da się zabić Ministra, a ten, umierając, wspomina o świecie gry i o tym, że to sen/koszmar. Wiedzę na ten temat ma niewiele postaci.

Niewykorzystana scenka widnieje poniżej. Jeśli chodzi o Bloodborne, jest ono dostępne wyłącznie na PlayStation 4, a jeśli zdecydujecie się zagrać, pamiętajcie że na łamach naszej strony możecie znaleźć kompletną solucję gry studia From Software.


Sprawdź także:

Bloodborne

Premiera: 24 marca 2015
PS4

Bloodborne to kolejna produkcja stworzona przez zespół From Software, znany m.in. z serii wymagających gier RPG akcji - Souls. W pracach nad tytułem uczestniczył Hidetaka...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?