Rod Fergusson przechodzi do Blizzarda, zajmie się serią Diablo

Osoba odpowiedzialna za ostatnie odsłony serii Gears of War zmienia pracodawcę.

@ 06.02.2020, 12:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Rod Fergusson przechodzi do Blizzarda, zajmie się serią Diablo

Studio The Coalition zajmowało się od wielu lat marką Gears of War, a na jego czele znajdował się Rod Fergusson. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Fergusson postanowił zmienić swojego dotychczasowego pracodawcę.

Wpis o tym, że Fergusson odchodzi z The Coalition pojawił się na łamach Twittera. Czytamy w nim, że deweloper przejdzie do studia Blizzard, w którym będzie nadzorował markę Diablo. Oznacza to najpewniej, że będzie dowodził ekipą twórców Diablo 4 oraz wszystkich kolejnych odsłon serii.

Co ciekawe, Fergusson ma reputację osoby zajmującej się domykaniem gier, przede wszystkim tych, które powstają przez dłuższy czas i nie mogą ujrzeć światła dziennego. Dla przykładu, w 2012 roku wsparł szeregi twórców BioShock Infinite, którzy po sporych zawirowaniach zdołali wreszcie dokończyć swoje dzieło. Po premierze odszedł.

Diablo IV nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, ale spodziewamy się go w 2020 roku. Grać będziemy na PC, PS4 oraz Xboksie One.


Sprawdź także:
Gears of War 4

Gears of War 4

Premiera: 11 października 2016
XBOX ONE, PC

Gears of War 4 to kolejna odsłona słynnej serii gier, przeznaczonych przede wszystkim dla konsol z rodziny Xbox. Czwórka dedykowana jest jednak nie tylko dla Xboksa One, ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosgajda1000   @   09:30, 07.02.2020
Ciekawe jakiego teraz "ananaska" przygotuje Blizzard. Po tylu ostatnich wpadkach niech doj***ą jeszcze kolejną WIELKĄ SERIĘ i jak dla mnie baj-baj Blizz.