Sony zamyka studio w Manchesterze

Wszystko po to, aby zoptymalizować swoje przyszłe działania.

@ 05.02.2020, 12:06
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Sony zamyka studio w Manchesterze

Sony ujawniło, że postanowiło zamknąć jedno ze swoich studiów. Chodzi o ekipę ulokowaną w mieście Manchester w Wielkiej Brytanii. Jak to zwykle bywa w takiej sytuacji, zamknięcie związane jest z chęcią "poprawy wydajności oraz operacyjnej efektywności".

Studio zwane było North West Studio, a jego zadaniem było opracowywanie gier przeznaczonych dla gogli PlayStation VR. Co ciekawe, pracowało ono podobno nad nieujawnionym do tej pory przedsięwzięciem dedykowanym właśnie goglom wirtualnej rzeczywistości. Niestety nigdy nie będzie nam dane go ujrzeć.

Kończąc nadmienię, że to nie pierwsze brytyjskie studio zamknięte przez firmę Sony. Wcześniej korporacja zdecydował się zgasić światła w kilku innych biurach: Evolution Studios (DriveClub) oraz Guerrilla Cambridge (Killzone: Mercenary oraz RIGS: Mechanized Combat League).

W Wielkiej Brytanii nadal funkcjonuje Media Molecule, które już niedługo wyda Dreams oraz London Studio, które dało nam Blood and Truth.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?