Mija 20 lat od premiery The Sims, a w The Sims 4 zagrało 20 mln graczy

Pierwsze Simsy już 2 lutego będą świętować dwie dekady na tym świecie.

@ 31.01.2020, 20:05
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps, ps2, mob, ps4, xbox one

Mija 20 lat od premiery The Sims, a w The Sims 4 zagrało 20 mln graczy

Serię The Sims kojarzy chyba każdy gracz, nawet jeśli nie miał okazji w nią zagrać. Kultowy cykl od studia Maxis wkrótce będzie obchodzić 20-te urodziny. Dzień ten przypada na 2 lutego.

Gra The Sims swoją premierę miała 2 lutego 2000 roku i z miejsca przyciągnęła do siebie graczy. Tytuł oferował dość niespotykane jak na te czasy możliwości, a symulacja życia przyciągnęła do ekranów graczy z całego świata. Simsy były grą świetną pod wieloma względami - łączyły aspekt symulacji życia i do tego pozwalały wybudować i udekorować własny dom. Jak na te czasy, były to rozwiązania przełomowe. Trzy lata później gra zadebiutowała też na konsolach, choć tam nigdy nie seria nie odniosła tak olbrzymiego sukcesu jak na blaszakach.

Tymczasem Electronic Arts poinformowało o niesłabnącej popularności gry The Sims 4. Jak donosi wydawca, do tej pory tytuł ten ograło 20 milionów unikatowych graczy. Nie mamy pojęcia jak przekłada się to na sprzedaż, ale raczej można założyć, że wynik jest dość zbliżony. Dodajmy do tego całą masę dodatków i... cóż, to nadal kura znosząca dla EA olbrzymie złote jaja.

Warto dodać, że obecnie studio Maxis pracuje prawdopodobnie nad zupełnie nową marką. Można jednak śmiało założyć, że równolegle powstaje także The Sims 5.

Screeny pochodzą z pierwszej odsłony The Sims


Sprawdź także:
The Sims

The Sims

Premiera: 02 lutego 2000
PC, PS2, XBOX, GC

Gra The Sims pokazuje życie ludzkie, można określić że gra jest symulacją życia ludzi. W gierce najpierw budujemy swoj dom taki na jaki nas stac, wykańczamy go sami, a na...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
2 kudosamdep50   @   01:17, 01.02.2020
Moje pierwsze Simsy, to były moje ulubione Simsy. Dwójka.

Była wokół niej społeczność Graczy, było masę naprawdę bardzo fajnych modów, a także, co najważniejsze, było TAMTO Studio Maxis. To prawdziwe, od najlepszych wersji Sim City i pierwszych Simsów.

To se ne vrati...

Komercja zabiła wszystko, co było świeże, fajne, tworzone z pasją.

Teraz liczy się już wyłącznie kasa, a Gracze? Jak nie ci, to inni kupią.
Gry osiągnęły popularność, której nikt się nie spodziewał.

Homo Sapiens został zastąpiony przez Homo Ludens.
Było by to może fajne... gdyby nie skażenie środowiska, przeludnienie i wszelkie inne plagi, które właśnie spadają na beztroska ludzkość,
0 kudosRonaldo_   @   12:00, 01.02.2020
Bardzo miło wspominam pierwsza część Simsów jak i do niej dodatki.
0 kudostinyLiza   @   18:59, 01.02.2020
Chodziłam grać w Simsy do kuzynki Szczęśliwy To były czasy! Dwójkę równie miło wspominam, choć gdy próbowałam wrócić po długiej przerwie, meh...