Draugen - przygodówka z Norwegii w lutym zadebiutuje na konsolach

Norweska przygodówka z niebanalnym, historycznym klimatem - Draugen - ukaże się 21 lutego na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

@ 30.01.2020, 09:27
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
ps4, xbox one

Draugen, przygodowa gra z elementami akcji oraz eksploracji, która w maju zeszłego roku pojawiła się na komputerach osobistych, już pod koniec lutego zadebiutuje również na konsolach! Tytuł od norweskiego Red Thread Games pozwala przenieść się w czasie, do lat 20. XX wieku, by przeprowadzić śledztwo w urokliwych okolicznościach norweskich fiordów i wzgórz!

Draugen, jak określają ten tytuł sami twórcy - "fjord noir" - opowiada historię Amerykanina, Edwarda Charlesa Hardena. Trafiamy do Norwegii w roku 1923 w poszukiwaniu zaginionej przez laty siostry. Towarzyszy mu tajemniczy kompan, kobieta o imieniu Lissie. Scenariusz inspirowany jest skandynawską literaturą, legendami, bajkami oraz nordycką mitologią i islandzkimi sagami.

Produkcja współfinansowana przez norweskie instytucje kulturalne pojawiła się już na PC-tach, zgarniając mieszane oceny (78 punktów na portalu Metacritic - niemal tyle samo "zielonych" recenzji, co "zółtych"). Teraz przygodówka ukazać się ma na Xboksie One i PlayStation 4 - datę premiery wyznaczono na 21 lutego tego roku!


Sprawdź także:

Draugen

Premiera: 29 maja 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Draugen to produkcja łącząca w sobie elementy survival-horroru oraz przygodówki. Za jej opracowanie odpowiada studio Red Thread Games, autorzy m.in. Dreamfall Chapters.Fa...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?