Ponad 1/3 twórców przygotowuje gry dla obecnej i następnej generacji konsol

Jednocześnie wielu deweloperów uważa, że PC to najbardziej interesująca platforma.

@ 27.01.2020, 12:09
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x

Konsole następnej generacji zadebiutują na rynku pod koniec bieżącego roku, a w trakcie GDC przeprowadzono ankietę, by dowiedzieć się m.in. tego, jak wielu deweloperów pracuje już nad grami przeznaczonymi dla PlayStation 5 oraz Xboksa X.

Z badania (plik PDF) wynika, że około 34 twórców zajmuje się już tworzeniem dla obu generacji, czyli bieżącej i następnej. 22% deweloperów poświęca czas tylko bieżącej generacji, a 39% zastanawia się czy ich kolejny projekt nie powinien trafić wyłącznie na PS5 lub Xboksa X.

Idąc dalej, 11% wszystkich projektów dedykowane są dla PlayStation 5, podczas gdy około 9% zdecydowało się celować w Xboksa X. 23% twórców chce przygotować kolejną grę dla PS5, a 17% dla Xboksa X. 5% wszystkich twórców celuje wyłącznie w konsole następnej generacji.

W innym miejscu badania czytamy, że 50% twórców uważa komputery osobiste za najbardziej interesującą ich platformę. Na drugim miejscu było PlayStation 5 (38%), a na trzecim Switch (37%). Kolejny sprzęt Microsoftu nie załapał się niestety do pierwszej trójki.

Jak wspomniałem, PS5 i Xbox X trafią do sprzedaży w okresie świąt 2020 roku. Na konkrety na ich temat wciąż czekamy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?